Zbiórka Seniorów Kręgu ZHP ze Słupcy odbyła się 19 września 2018 roku w Stawie w ogródku przydomowym phm. Małgorzaty i hm. Andrzeja Wolskiego.

Podsumowaliśmy Rok Harcerski 2017-2018 i rozpoczęliśmy kolejny Rok Harcerski.

Komendant podziękował za pozdrowienia jakie otrzymywał dla Kręgu od członków  z Pogorzelicy, z Węgier, Austrii, Czech, z wyspy Pag, Augustowa i Białowieży, ze Złazu Seniorów ZHP w Gdańsku, z Nałęczowa. Zamiast gawędy krótkie  relacje o lipcowych i sierpniowych podróżach zaprezentowali obecni na zbiórce. Przy wspólnym stole na którym pojawiła się tradycyjna bardzo smaczna grochówka, sałatka,  ciasto, herbata rozmawialiśmy o zamierzeniach Kręgu na najbliższy okres. Pwd. Stefan Miętkiewicz urozmaicał nam harcerska rozmowę zapraszając do piosenek harcerskich i wtórował na akordeonie.

Hm. Andrzej Wolski reprezentował Krąg na zbiórce wyborczej w Koninie. W rajdzie rowerowym zorganizowanym z Wólki do Słupcy brała udział phm. Małgorzata Wolska.

Hm. Władysław Szymański reprezentował Krąg na spotkaniu w Gołąbkach, gdzie Krąg Seniorów z Trzemeszna przygotował sesję o Trzemesznianinach, którzy wzięli udział w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim. W zbiórce  Kręgu Seniorów z Gniezna w Lubochni reprezentowali Krąg pwd. Tadeusz Niemczewski, phm. Małgorzata i hm. Andrzej Wolscy. W Gdańsku na Złazie Seniorów byli obecni phm. Irena i hm. Zdzisław Woźniakowie, phm. Małgorzata i hm. Andrzej Wolscy, hm. Władysław Szymański.

W drugiej części zbiórki przy roziskrzonym ognisku śpiewaliśmy harcerskie piosenki. W późnych godzinach wieczornych kręgiem zakończyliśmy zbiórkę.

hm. Władysław Szymański, komendant Kręgu.

Słupca-Staw dnia 19.09.2018 roku.