dzień piąty 15.08.2018 (środa)

Po śniadaniu przejazd na plac z pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Pożegnalny apel kończący XXVII Ogólnopolski Złaz Seniorów ZHP w Gdańsku. Uroczyste wręczenie złotych lilijek.

O 10:00 Msza św. w Bazylice św. Brygidy w intencji Seniorów Harcerskich i Harcerstwa Polskiego. Przed Mszą jest jeszcze chwila by podziwiać piękne wnętrze kościoła.

Dziękujemy za opiekę naszej Druhnie Drużynowej phm. Ani Wicek, drużynowej trzeciej drużyny. Ja w następnym tygodniu wyślę na adres phm. Ani zdjęcia, które wykonałem podczas dni złazowych.

O 12:00 spod Krewetki wyruszamy autokarami do naszej bazy noclegowej Gdańsk Oliwa. Ostatni obiad. Ładujemy plecaki do autokaru.

Hm. Paweł Napieralski wraz z komendą WRKSHiS dziękuje  naszemu długoletniemu kierowcy a zarazem właścicielowi samochodu Druhowi Leszkowi Dąbrowskiemu za przewożenie seniorów harcerskich z Wielkopolski na zbiórki, spotkania, pielgrzymki, wycieczki, rajdy, narady. Wręcza kierowcy piękne podziękowanie. Druh Leszek otrzymuje harcerskiego misia – fajną „przytulankę”. Hm. Paweł dziękuje też komendantowi naszej bazy hm. Włodzimierzowi Janikowi za ofiarną w naszej bazie noclegowej Gdańs Oliwa kuratelę i prosi o przekazanie podziękowań wszystkim drużynowym oraz instruktorom, którzy sprawowali nad nami opiekę za: cierpliwość, wyrozumiałość i ogromną życzliwość.

Jeszcze wspólne rodzinne zdjęcie Złazowiczów z Wielkopolski przed wejściem głównym akademików Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie.

O 14:30 wyruszamy do domu 19:00 mijamy Inowrocław. Cały czas śpiewamy piosenki harcerskie. Na gitarze towarzyszą nam hm. Boguś Olejniczak z Poznania i hm. Andrzej Korzeniowski z Koła. Piosenki też intonował hm. Kazimierz Łukaszewicz z Poznania. Przejeżdżając przez Golinę koło Konina dziękuję w imieniu uczestników Złazu ze Słupcy hm. Pawłowi Napieralskiemu za umożliwienie nam przejazdu na trasie Słupca – Gdańsk, dziękuję seniorom ZHP z: Koła, Konina, Kiekrza, Poznania: – Wiarusy, Piątacy, Dziewiątacy, Szóstacy,  Owar a także z Warszawy, Swarzędza, Szamotuł, Wągrowca za miłą atmosferę podczas naszego przejazdu i podczas dni XXVII Ogólnopolskiego Złazu Seniorów ZHP w Gdańsku.  Dziękuję kierowcy za szczęśliwe prowadzenie autokaru. Dziękuję Druhnie Bożence Wiśniewskiej, obok której siedziałem w autokarze za sympatyczne towarzystwo z Jej strony.  Do domów rodzinnych w Słupcy członkowie naszego Kręgu szczęśliwie docierają o 22:00.

hm. Władek Szymański ze Słupcy