Na początku obdarowano komendanta piękną różą wraz z gratulacjami w związku z wyróżnieniem na Gali w Poznaniu – nominacja „Niezwyczajny” 2018 roku w kategorii – harcerska służba.

Komendant opowiedział o wydarzeniach, których był świadkiem na poznańskiej Gali. Stwierdził, iż opowieści a raczej laudacje pięknie charakteryzowały sylwetki wyróżnionych. Wspaniałe towarzystwo współczesnych – nominatów harcerzy ZHP z Wielkopolski.

W dalszym ciągu zbiórki Kręgu hm. Andrzej Wolski zdał sprawozdanie z poznańskiej zbiórki, na której wybrano komendę Wspólnoty Skulskiej. Nasz Krąg reprezentowali: hm. Eugeniusz Krajewski, hm. Stanisław Przydryga, hm. Władysław Szymański – komendant, hm. Andrzej Wolski.

Pwd. Stefan Miętkiewicz, grając na akordeonie rozpoczynał piosenki harcerskie.

W nawiązaniu do propozycji z poprzedniej zbiórki komendant zapoznał obecnych z zadaniami na pierwsze półrocze 2019 roku.

Hm. Andrzej Wolski wręczył obecnym kartkę z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2019 roku.

Komendant zdał sprawozdanie ze swojej obecności na świetnie zorganizowanym biwaku przez Szczep nr 1 w Słupcy z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Kawę i pączki na dzisiejsze spotkanie zafundowała sierpniowa solenizantka pwd. Maria Woźniak. Dziękujemy, pączki wyśmienite.

Zbiórkę zakończyliśmy kręgiem.

hm. Władysław Szymański