Caritas  Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprosił na Dni Skupienia członków Parafialnych Zespołów Caritas. W modlitewnym spotkaniu uczestniczyło ponad 60 wolontariuszy. Pierwszy dzień rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w XXX rocznicę powstania Caritas AG. Przed południem odbyła się Jubileuszowa Gala, na której wręczono wyróżnienia i medale. Z naszego Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Błogosławionego Michała Kozala  Biskupa Męczennika w Słupcy wyróżnieniem uhonorowano Panią Mirosławę Komin a „Medalem Zasłużony dla Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej” woluntariuszy: Annę Kuchowicz i  harcmistrza Władysława Szymańskiego.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z koordynatorem programu FEAD. Po spacerach w parku przy gościnnym Domu „Pod Lasem” na Hożej w Gnieźnie u sióstr Pallotynek i rozmowach przyjaciół wieczorem oglądaliśmy film o papieżu Janie XXIII.

W części modlitewnej uczestniczyliśmy tego dnia w koronce do Bożego Miłosierdzia z drogą krzyżową, w adoracji Najświętszego Sakramentu, nieszporach i Apelu Jasnogórskim.

W następnym dniu po Mszy świętej i krótkiej konferencji stanęliśmy do wspólnego zdjęcia i po obiedzie wyruszyliśmy do naszych domów. Pogoda w obu dniach była wyśmienita  i w ciepłych słonecznych – dniu pierwszy i drugim naszego spotkania w skupieniu i ciszy mogliśmy to wyśmienicie odpocząć.

Dziękujemy pracownikom Caritas Archidiecezji Gnieźnieński na czele z ks. Dyrektorem Krzysztofem Stawskim, który towarzyszył nam podczas całego tu pobytu za zaproszeni nas na to Jubileuszowe spotkanie. Dziękujemy także siostrom Pallotynkom za gościnność w ich Domu.

Uczestnicy spotkania Jan Gorzkowski i Władysław Szymański