Już po raz 19-ty członkowie Kręgu Seniorów ZHP spotkali się na zbiórce wigilijnej 12 grudnia 2018 roku. Gdy wracam w przeszłość do tych szczególnych zbiórek to przypominają się miejsca gdzie przez te 19 lat spotykaliśmy się, by składając sobie życzenia wybiegać myślą do następnego grudniowego spotkania.

Odbyliśmy  świąteczne zbiórki: w harcówce przy Placu Parysa, w pomieszczeniach stacji krwiodawstwa przy ul Wojska Polskiego, w nieistniejącej już kawiarni „Cafe”, w „Cameleonie” i obecnie w „Białej Róży”.

Dzisiejsza zbiórka ma szczególny przebieg, gdyż składamy życzenia Jubilatce phm. Irenie Woźniak.

Po tradycyjnym zapaleniu Caritasowskiej świecy komendant odczytał ewangelię i złożył życzenia. Zabrzmiała kolęda „Bóg się rodzi”. Uhonorował Jubilatkę w Jej 70. urodziny dyplomem z podpisami wszystkich członków kręgu. Zaśpiewaliśmy „Harcerskie – sto lat”. Połamaliśmy się opłatkiem składając sobie indywidualnie życzenia. Usiedliśmy do wspólnej kolacji. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy. Pwd. Stefan Miętkiewicz przygotował do znanych melodii – kolęd piękne słowa, które z ochotą śpiewaliśmy. Zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem. Komendant podziękował phm. Irenie Wożniak i pwd. Marii Woźniak – jubilatce z poprzedniego roku kalendarzowego za sfinansowanie kolacji. Podziękował też phm. Małgosi Wolskiej za upieczenie na kolację ciasta i pwd. Stefanowi Miętkiewiczowi za piękne teksty, które przygotował do znanych melodii piosenek i kolęd, pastorałek na dzisiejsze wigilijne spotkanie.

Czuwaj!
hm. Władysław Szymański