Seniorzy należący do  Wspólnoty Seniorów Harcerskich w Skulsku spotykali się 11 stycznia 2020 roku na zbiórce w Mielnicy Dużej niedaleko Skulska, w którym to przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej znajduje się „Mauzoleum Pamięci Harcerskiej”.

Zaszczycili spotkanie  Kierownik Wydział Seniorów i Starszyzny Harcerskiej GK ZHP hm. Bogdan Radys, Kierownik Starszyzny i Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej hm. Halina Krystowczyk, Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Starszyzny i Seniorów hm. Paweł Napieralski.

W spotkaniu uczestniczyło  około 100 członków z kręgów:  Bydgoszczy, Czerwonaka, Gdańska, Gniezna, Inowrocławia, Jarocina, Koła, Konina, Leszna, Łodzi, Mogilna (2 Kręgi), Poznania (8 Kręgów), Słupcy, Świecia, Trzemeszna, Wągrowca. Spotkanie prowadził komendant Wspólnoty phm. Jerzy Lipiński Szczegółowo zdał sprawozdanie za  miniony rok 2019 i zaproponował zadania do pracy harcersko – seniorackiej na rok 2020.

90-letniemu jubilatowi z  Kręgu Poznań Jeżyce pwd. Mieczysławowi Jankowskiemu została wręczona przez hm. Bogdana Radysa „Złota Lilijka” wraz z najlepszymi życzeniami z okazji wspaniałego jubileuszu.

Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół, z którymi przebywaliśmy na Noworocznym Spotkaniu Wspólnoty Skulskiej w Mielnicy Dużej. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia na 2020 Rok.

Czuwaj!

Hm. Eugeniusz Krajewski, hm. Staszek Przydryga
i hm. Władek Szymański z Kręgu Seniorów ze Słupcy