Otrzymałem …”igłą malowane”… od pwd. Haliny Szymańskiej z Kręgu Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego z Mogilna miłe pozdrowienia świąteczne na Boże Narodzenie 2020 roku. Wielkim wyróżnieniem jest dla mnie, że mogę choć na zdjęciach oglądać niecodzienną twórczość – piękne obrazy mieniące się  barwnymi kolorami. Domyślam się, że te nićmi haftowane obrazy sprawiają twórcy wiele radości.

Tak do mnie pisze pwd. Halina. „Władku, bardzo dziękuję za /…/ indywidualne życzenia, ja nie potrafię jeszcze stworzyć tak pięknej pocztówki, chociaż wyklejankami  też  się zajmuję, ale odwzajemniając się  – także życzę Tobie i Twoim najbliższym pięknych świąt Bożego Narodzenia i dużo zdrowia, wspaniałych wspomnień  i wszystkiego co w życiu najlepsze! W załączniku przesyłam kilka z moich nieprzeliczonych już robótek, wiem, że zajmuje Ciebie taka twórczość…
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w zdrowszych czasach…”

Odpisałem. Halinko, piękne są te Twoje „igłą malowane” arcydzieła. Cieszę się, że mogę oglądać. Postaram się umieścić je na naszej stronie internetowej – jako galerię z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia 2020 roku – Twoje świąteczne artystyczne przesłanie -. I … dużo, dużo zdrowia życzę Tobie i Twoim najbliższym. Niech wreszcie  ten „koronawirus” „wyemigruje”, bo zamknął nas w domach na długo. Ale wszystko mija, i znów gdzieś tam w niedługim czasie będziemy razem na naszym harcerskim seniorskim szlaku.

Władek Szymański ze Słupcy
Słupca, dnia 15 grudnia 2020 roku