Do Smażalnia Ryb „Zielony  Domek” w Słupcy na ul. Róża 34 druhowie z Kręgu Harcerskiego ZHP w Słupcy zaprosili 13 marca 2019 roku  instruktorki seniorki z okazji Dnia Kobiet 2019.

Spotkanie rozpoczęło się piosenką, do której napisał tekst pwd. Stefan Miętkiewicz „Czar i blask” do  melodii Szła dzieweczka…

Jak ten roczek szybko minął,

/Znów jest czar i blask – ha ha ha/ – 3x

Dzisiaj znowu w naszym Kręgu,

/Święto wszystkich pań – ha ha ha/ – 3x

Są z nami Druhenki w świąteczny czas,

że zbiórka jest super wie każdy z nas!

Te nasze Druhenki ominął czas,

bo nadał są sprawne i lubią nas! – bis

 

Komendant złożył życzenia: w imieniu męskiej części świata  i męskiej części naszego słupeckiego Kręgu Harcerskiego bardzo, bardzo, bardzo z całego serca  dziękuje WAM za bezwarunkową nieskończoną cierpliwość – dzięki której mamy możliwość stawania się coraz lepszymi osobami …

 

Najbardziej dziękujemy za wszystko dobre co otrzymujemy każdego dnia od Was. Dziękujemy za opiekę nad wnukami i prawnukami – instytucja babci jest tu niesamowita i niezastąpiona.

 

Życzę Szanownym Paniom bezwarunkowej akceptacji wobec samych siebie i innych. Życzę dużo zdrowia.  Realizacji planów tych najbliższych i tych dalszych.  Udanych spotkań, wycieczek,  wędrówek:  harcerskich, rodzinnych w gronie przyjaciół i znajomych.

 

I na koniec bardzo, bardzo radosnego  dzisiejszego wieczoru! I jeszcze raz… za wszystko dobro jakie od Was otrzymujemy bardzo dziękuje! Jako załącznik proszę o przyjęcie tulipanka! Zapraszam do wspólnej biesiady.

Pwd. Stefan Miętkiewicz zaintonował Harcerskie Sto lat, a potem śpiewaliśmy, kosztowaliśmy wspaniałych ryb jakie pojawiały się – świetnie przyrządzone i podane – na wspólny stół „Zielonego Domku”. I tu w małych grupka rozmawialiśmy co dziś i co jutro.

 

Piosenką Już do odwrotu… w harcerskim kręgu późnym wieczorem zakończyliśmy uroczystą zbiórkę. Dziękuję wam Szanowne Panie, że przyjęliście zaproszenie na wspólny marcowy wieczór 2019 roku z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Kobiet.

 

Czuwaj!

hm. Władysław Szymański, komendant Kręgu