P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

9 grudnia 2013 Harcerska wigilia w Roku Pańskim 2014 w Słupcy

9 grudnia 2013

Harcerska wigilia w Roku Pańskim 2014 w Słupcy

 

   W dniu 9 grudnia 2014 roku w Cameleonie w Słupcy spotkali się członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego Słupcy. Zaszczycił swą obecnością naszą wigilijną zbiórkę hm. Aleksander Skulski z Gniezna, zastępca komendanta Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Starszyzny i Seniorów.
   Zapaliliśmy uroczyście wigilijną świecę. Komendant Kręgu odczytał Ewangelię o Narodzeniu Pańskim (wg św. Łukasza 2, 1-20). Złożył obecnym, ich rodzinom i wszystkim przyjaciołom, do których podczas świąt dotrzemy najserdeczniejsza życzenia świąteczne a także podziękowania.
Dziękuję...
W tym szczególnym dniu...
dziękuję
za dobre słowa,
za przyjazne myśli,
za wiarę i miłość
- w drugiego człowieka.
   Kolęda „Gdy się Chrystus rodzi" poprzedziła ceremonię łamania się opłatkiem. Indywidualne składaliśmy sobie szczere najlepsze życzenia, szczególnie zdrowia, ale także, by każdy poranek zapowiadał przeżycie czegoś wielkiego, by zbliżające się święta i Narodzenie Pańskie wskazywały nam najlepsze drogi w naszej harcerskiej działalności.
   Siedliśmy do wspólnej kolacji. Na stole pojawiały się tradycyjne potrawy, śpiewaliśmy kolędy ze śpiewnika specjalnie przygotowanego na wigilijny wieczór przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał pwd. Stefan Miętkiewicz.
   Z tego miejsca pozdrawiamy naszych przyjaciół: Seniorów skupionych w Kręgach Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Starszyzny i Seniorów, Wspólnoty Skulskiej, Władze Związku i Chorągwi Wielkopolskiej, władze harcerskie Hufca Konin, przyjaciół z wspólnych wędrówek po Polsce i ogólnopolskich złazów seniorów, spotkań organizowanych przez WSiS GK ZHP, Instruktorów harcerskich a nade wszystko Zuchów, Harcerz i Harcerzy Starszych.
    Harcerskim Kręgiem i pieśnią zakończyliśmy wigilijne spotkanie w Roku Pańskim 2014.

Z miejsca na miejsce, z wiatrem wtór.
Od Dniestru fal, z tatrzańskich pól,
Wszędzie nas pędzi, wszędzie gna
Harcerska dola radosna .

Nam trud nie straszny ani znój,
Bo myśmy złu wydali bój
I z nim do walki wciąż nas gna
Harcerska dola radosna.

Foto. hm. A. Wolski

Joomla templates by a4joomla