P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

23 listopada 2014 Szczególna Msza Święta za seniorów ZHP

23 listopada 2014

Szczególna Msza Święta za seniorów ZHP

     60 seniorów harcerskich uczestniczyło wraz z komendantami Hufców ZHP z Trzemeszna hm. Stanisławą Szymańską i z Gniezna hm. Maciejem Siwiakiem, komendantami Harcerskich Kręgów Seniorów ZHP z Gniezna, Mogilna, Janowca Wielkopolskiego, Słupcy i Trzemeszna w Mszy Świętej w intencjach zmarłych instruktorów Seniorów ZHP. Z Kręgu Seniorów ZHP ze Słuipcy w Mszy uczestniczyli hm. Eugeniusz Krajewski, pwd. Tadeusz Niemczewski, hm Władysław Szymański.

     Podczas Mszy modlono się za: z Gniezna – samarytankę Halinę Borowiak, wędrowniczkę Janinę Osiecką, phm. Jerzego Kaczmarka, pwd. Ewę Zielińską, ks. radcę Władysława Sobańskiego, harcerza Rzeczypospolitej; z Mogilna – pwd. Władysława Nowaka; z Janowca Wielkopolskiego – hm. Melanię Ogórkiewicz, hm. Mariana Szocińskiego, hm. Mariana Filipiaka, harcerza Rzeczypospolitej Kazimierza Szczygielskiego; ze Słupcy – hm. Stanisława Garsztkę, hm. Marię Cwudzińską, hm. Jadwigę Szymańską, phm. Antoniego Dobersztyna; z Trzemeszna – hm. Zdzisława Szymańskiego, hm. Sylwestra Kocha, pwd. Irenę Góralczyk.

     Zaprosił już po raz drugi na tą szczególną Mszę Świętą, komendant Kręgu Starszyzny Bezimienni z Gniezna hm. Aleksander Sekulski Zastępca Przewodniczącego Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów.

     Po wprowadzeniu do kościoła pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jankowie Dolnym przez poczet wędrowników z Gnieźnieńskiego Szczepu Winiary Sztandaru Hufca ZHP Gniezno i przez seniorów sztandaru Harcerskiego Kręgu Seniorów z Mogilna rozpoczęła się Msza Święta celebrowana pod przewodnictwem proboszcza ks. Krzysztofa Woźniaka, zastępcy dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, prezesa Fundacji "Gaudentinum" wraz z ks. Jakubem Dębcem, przewodniczącym Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji a homilię wygłosił także celebrujący Mszę Św. ks. Wojciech Orzechowski, diecezjalny kapelan harcerski.

     Na zakończenie Mszy zabrzmiała odśpiewana przez seniorów Modlitwa Harcersk.

O Panie Boże, Ojcze nasz
W opiece Swej nas miej
Harcerskich serc Ty drgnienia znasz
Nam pomóc zawsze chciej.

Wszak Ciebie i Ojczyznę
Miłując chcemy żyć
Harcerskim prawom życia, dnia
Wiernymi zawsze być.

     Po Mszy Świętej w świetlicy w niedalekim Lulkowie gospodarze z Gniezna podjęli seniorów herbatą i ciastem. Przy stołach toczyła się rozmowa o tych którzy już odeszli do Domu Ojca.

Joomla templates by a4joomla