Statystyka

Odsłon artykułów:
553160

20 września 2014 Ognisko harcerskie u phm. Małgorzaty i hm. Andrzeja Wolskich w Stawie

20 września 2014

Ognisko harcerskie u phm. Małgorzaty i hm. Andrzeja w Stawie

     Na zaproszenie phm. Małgosi i hm. Andrzeja odbyło się na działce ogrodowej harcerskie ognisko w Stawie. Była to szczególna zbiórka Harcerskiego Kręgu Seniorów ZHP w Słupcy.

   Komendant Kręgu podsumował rok harcerski 2013 - 2014 wręczając obecnym tekst opisujące dokonania HKS oraz teksty wydanych w tym roku 2 rozkazów. Hm. Władysław przedstawił następnie zamierzenia do planu pracy na rok harcerski 2014-2015.

   Przy wspólnym stole w pięknym otoczeniu wzorowo prowadzonego ogródka oraz posiłku przygotowanym wspólnymi siłami (pyszne ciasto, kiełbasa i kaszanka z grilla, wyśmienity chleb upieczony przez gospodarza, różne przyprawy, kawa, herbata, owoce, słodycze) śpiewaliśmy piosenki harcerski ze specjalnie na ten wieczór przygotowanego śpiewnika. Na sam koniec strzelił w niebo płomień harcerskiego ogniska.

     W zbiórce uczestniczyli: hm. Maria Boruszak, hm. Wojciech Boruszak, phm. Władysława Garsztka, hm. Krystyna Górczyńska, pwd. Tadeusz Niemczewski hm. Władysław Szymański, phm. Małgorzata Wolska, hm. Andrzej Wolski, pwd. Maria Woźniak.

     Kręgiem i pieśnią na zakończyliśmy zbiórkę i pożegnaliśmy to nasze miejsce spotkania. Piękne popłudnie i wieczór w Stawie koło Wólki dobiegły końca. Dziękujemy gospodarzom za podjęcie nas przy harcerskim ognisku.

Czuwaj! hm. Władysław Szymański, komendant Kręgu

Joomla templates by a4joomla