P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

18 lipca 2014 Zbiórka harcerskich seniorów w Bazie Nieobozowej Akcji Letniej w Chałupskach koło Mogilna

18 lipca 2014

Zbiórka harcerskich seniorów w Bazie Nieobozowej Akcji Letniej

w Chałupskach koło Mogilna

   W Chałupskach w zbiórce seniorów harcerskich wzięli udział seniorzy z HKS: Bydgoszczy, Gniezna, Inowrocławia, Janowca Wielkopolskiego, Konina, Łodzi, Mogilna, Poznania, Słupcy – phm. Małgorzata i hm. Andrzej Wolscy, Trzemeszna, Wągrowca, kapelan Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP ks. hm. Przemysław Kodzik, przewodnicząca Komisji Historycznej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP hm. Barbara Małecka, komendantka Hufca ZHP Trzemeszno hm. Stanisława Szymańska.

P1380331   Na spotkanie zaproszeni zostaliśmy przez Komendanta Hufca ZHP Mogilno, Komenda Nieobozowej Akcji Letniej w Chałupskach oraz hm. Kazimierę Rosińską. Zwiedzaliśmy obiekty sportowe wchodzących w skład Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie. Stadion piłkarski. Kąpielisko w Wiecanowie. Boiska „Orlik”. Po obiektach sportowych oprowadzał nas Karol Kaźmierczak. W cukierni Marii i Andrzeja Weberów z Mogilna kosztowaliśmy smaczne ciasto. A wszystko to zawdzięczamy hm. Kazimierze Rosinskiej.

   W bazie obozowej NAL w Chałupskach najserdeczniej powitała nas komendantka hm. Barbara Bultrowicz wraz z kadrą obozową. Otrzymaliśmy upominek wykonany przez uczestników NAL a także upominki od Wydziału Promocji Mogilna wraz z „Rozmaitościami Mogileńskimi”.

   Tradycyjna grochówka, bigos, kiełbaski serwowała nam gościnna kadra NAL a hm. Marian Weber z Poznania i pwd. Elżbieta Kasprowicz z Mogilna uraczyli nas wykwintnym ciastem. Z głośników sączyły się piękne melodie harcerskie. Po rodzinnej wspólnej fotografii powróciliśmy do naszych domów. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe podjęcie nas w mogileńskim lesie.

P1380410aa

P1380410aaa

Foto hm. A. Wolski

Czuwaj!

hm. Andrzej Wolski, zastępca Komendanta HKS w Słupcy

Joomla templates by a4joomla