P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

11 czewca 2014 Msza Święta w intencji śp. harcmistrza Ryszarda Rąbczewskiego.

11 czerwca 2014

W szóstą rocznicę śmierci śp. harcmistrza Ryszarda Rąbczewskiego

Członkowie HKS uczestniczyli w kościele św. Leonarda w Słupcy w Mszy Świętej intencyjnej w szóstą rocznicę śmierci śp. hm Ryszarda Rąbczewskiego.

Harcerz, zastępowy, drużynowy w latach 1946-1949.

W latach 60-tych ubiegłego stulecia długoletni komendant hufca ZHP Słupca. Organizator i Komendant na bardzo wielu obozach hufca Słupca.

W 1950 roku aresztowany (jako „buntownik, wróg ludu”) wraz z innymi licealistami ze Słupcy i skazany na pięć lat ciężkiego więzienia. A w roku 1956 po powstaniu powiatu słupeckiego razem z innymi instruktorami harcerskimi organizuje hufiec ZHP, którego zostaje długoletnim komendantem.

Wspaniały instruktor o wyjątkowym zmyśle organizacyjnym, cechach przywódczych, organizator gromad i drużyn harcerskich specjalnościowych – żeglarskich, twórca klubów krótkofalarskich, kręgów instruktorskich, wielu akcji programowych, szkoleniowych i bardzo wielu obozów i zimowisk harcerskich.

Wielokrotnie wyróżniany przez Komendantów Chorągwi Wielkopolskiej i Konińskiej. Pasjonat harcerskiego wychowania, harcerskiej drogi dla siebie i innych. Do końca życia utrzymujący kontakty z instruktorami harcerskimi i środowiskami drużyn zuchowych i harcerskich.

Władysław Szymański, komendant Kręgu w Słupcy

Joomla templates by a4joomla