P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

31 maja 2014 Harcerscy Seniorzy ZHP ze Słupcy w Wągrowcu

 31 maja 2014 

Harcerscy Seniorzy na dorocznej Zbiórce Sprawozdawczej  Wielkopolskich Kręgów Starszyzny w Wągrowcu

Zabrzmiała sygnałówka ogłaszając zbiórkę na apel. Szeregami, na polanie Ośrodka Edukacji Leśnej w Wągrowcu, ustawiły się delegacje harcerskich Seniorów z Wielkopolski. Wprowadzony został uroczyście proporzec Kręgu z Wągrowca Damy Radę im. hm. Feliksa Tylmana.

80 instruktorów reprezentując 30 Harcerskie Kręgi (w Wielkopolsce działa 45 Kręgów) spotkało się na dorocznej Zbiórce Sprawozdawczej Wielkopolskich Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów. Krąg ze Słupcy reprezentowali harcmistrzowie Władysław Szymański, Andrzej Wolski, Eugeniusz Krajewski.

Na zbiórkę do gościnnego Wągrowca zaprosił seniorów już w poprzednim roku, komendant hm. Jerzy Mianowski, który wraz z członkami Kręgu z Wągrowca serdecznie podejmował przybyłych do pięknego wągrowieckiego lasu, w którym przez konary sosen uśmiechało się do nas słoneczko.

 

Swoją obecnością zaszczycili zbiórkę sprawozdawczą wicestarosta wągrowiecki Tomasz Kranzi burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński.

Obrady odbyły się w pawilonie, gdzie prezentowane były plansze z wystawy„100 lat wągrowieckiego harcerstwa”, która z okazji jubileuszu zorganizowana była w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu w 2012 roku.

Gospodarze podejmowali nas kawą, samczym chlebem ze smalcem i wyśmienitymi kwaszonymi ogórkami. Na obiad z kuchni polowej serwowana była grochówka z kiełbasą i chlebem, przyrządzona przez instruktorów wągrowieckiego Kręgu. Obdarowani zostaliśmy prezentami związanymi z promocją Ziemi Wągrowieckiej

Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny i Seniorów hm. Paweł Napieralski powitał zebranych oraz komendantów Hufców ze Złotowa i Piły, Wągrowca a także przedstawicieli Kręgu z Janowca Wielkopolskiego z Chorągwi Kujawsko–Pomorskiej.

Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć tych którzy w minionym roku odeszli na wieczną wartę.

Kierujący zbiórką hm. Paweł Napieralski dokonał prezentacji komendantów Harcerskich Kręgów Starszyzny i Seniorów.

Obejrzeliśmy film, który przybliżył działalności Prezydium Wielkopolskich Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów oraz codzienną działalności Kręgów.

Film przygotowany przez Druha Rajmunda z Szamotuł z ciekawym, prowadzonym na żywo komentarzem hm. Pawła. Film interesująco ukazywał dokonania Kręgów w ostatnim roku. Obraz filmu wzbogacały piękne harcerskie melodie.

Zapłonęło ognisko zapalone przez najstarszego seniora wraz z komendantem hufca z Wągrowca phm. Krystianem Jabłońskim i instruktorem z Kręgu Damy Radę.Podczas tej ceremonii przy akompaniamencie gitary Druha Jana z Poznańskich Wiarusów zabrzmiała wesoła harcerska pieśń.

Harcmistrz Paweł Napieralski wyróżnił komendantów Kręgów za wzorowe kierowanie Kręgiem Starszyzny Harcerskiej i Seniorów, szczególnym listem Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej.

W imieniu Prezydium Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów prowadzący zbiórkę przedstawił sprawozdanie, za okres od. 11.05.2013r. do 30.05.2014r., wręczone każdemu wcześniej. W sprawozdaniu bardzo precyzyjnie i bogato zostały przekazane dokonania nieomal każdego Kręgu, prezentowane także systematycznie w biuletynach Seniora.

Senior - Biuletyn informacyjny Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów prezentuje różnorodne teksty z życia codziennego Kręgów, pokazuje informacje związane z imprezami ogólnopolskimi, relacje z zlotów, złazów, działalności Wspólnoty Skulskiej, z działalności seniorów w Chorągwi Wielkopolskiej, współpracy z Wydziałem Starszyzny i Seniorów Głównej Kwatery ZHP, biogramy i informacje o Tych, którzy odeszli na wieczną wartę. Przybliża jubileusze instruktorskie.

Po dyskusji nad sprawozdaniem hm. Ania z Wrześni w imieniu Komisji Wniosków przedstawiła wnioski do pracy na następny rok prosząc, by prezydium wcieliło je w życie.

Uzupełniono skład Prezydium Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów o hm. Marka Urbanowicza z Kręgu Seniorów z Wągrowca.

Wnioski i kandydatura hm. Marka do władz zostały przyjęte przez obecnych jednogłośnie.

Zbiórka zbiegła się z dniem urodzin hm. Pawła, który został przez Druhenki z Wągrowca obdarowany bukietem polnych kwiatów.

Wyśpiewaliśmy Mu Sto lat – harcerskie sto lat … i składaliśmy spontaniczne szczere życzenia. Zostaliśmy przez Druha Pawła zaproszeni na urodzinowy tort.

Obecna na zbiórce Komendantka Hufca ze Złotowa hm. Maria Rumińska zaprosiła za rok na kolejną zbiórkę sprawozdawczą Seniorów z Wielkopolski do Złotowa. Zaproszenie zostało przyjęte oklaskami.

Zbiórka sprawozdawcza dobiegła końca. Na polanie wągrowieckiego lasu zawiązał się Krąg, który po zaśpiewaniu pieśni Bratnie słowo... i przekazaniu z rąk do rąk iskierki został rozwiązany przez hm. Pawła Przewodniczącego Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów.

Zdjęcia od hm. W. Szymańskiego

Joomla templates by a4joomla