Statystyka

Odsłon artykułów:
553241

7-14 września 2013 Jesienne spotkania Seniorów Harcerskich w Schronisku Górskim na Głodówce

7-14 września 2013

Już po raz trzeci uczestniczymy w Jesiennych Spotkaniach Seniorów Harcerskich

w Schronisku Górskim Głodówka.

        Już po raz kolejny seniorzy z naszego Kręgu, w tym roku - phm. Małgorzata i hm. Andrzej Wolscy uczestniczyli w Jesiennym Spotkaniu Seniorów w Schronisku na Głodówka, które odbyło się w dniach 7-14 września 2013 r. wśród uczestników spotkania byli także seniorzy z Chełma, Kutna, Lęborka, Lubania, Skierniewic, Sławna, i Starachowic.

      Hm. Marian Antonik, Komendant Hufca Podhalańskiego i gospodarz schroniska zadbał o dobre samopoczucie.

     Organizatorem spotkania był hm. Władysław Setniewski oraz z hm. Teresa Tarkowska-Dudek z Wydziału Seniorów i Starszyzny Harcerskiej Głównej Kwatery. Celem jesiennego spotkania było poznanie pięknego zakątka kraju jakim są Tatry.

     W tym roku uczestnicy odwiedzili Dolinę Roztoki, powędrowali do Morskiego Oka, na Kasprowy Wierch i w Dolinę Pięciu Stawów, do Dębna, Niedzicy, Sromowic – Orlego Gniazda Olgi Małkowskiej, na grób ks. Józefa Tischnera, do Zakopanego, by złożyć wizytę w Muzeum Karola Szymanowskiego i w Izbie Pamięci Małkowskich, gdzie o twórcach polskiego harcerstwa opowiadał hm. Leszek Dall. Seniorzy oddali hołd na nowym cmentarzu na grobie Oleńki i Andrzeja Małkowskich, odwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Było spotkanie z Bartkiem Koszarkiem - dyrektorem Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej, który grał na góralskich instrumentach, zapoznał ze strojem góralskim i zaprosił na spektakl „Tato, tato sprawa się rypła” - w gwarze góralskiej. Uczestnicy dotarli też do Nowego Targu i do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu. W Bukowinie Tatrzańskiej  kąpali się w basenach termalnych. Piosenek harcerskich i długich rozmów kończyły poszczególne dni pobytu.

     Kapelan Chorągwi Krakowskiej odprawił Mszę Świętą.

    Hm.Teresa Tarkowska-Dudek opowiadała o ISGF, zapraszając w  przyszłym roku na Głodówkę, kiedy to odbędzie się Trójstronne Spotkanie Polski, Słowacji i Czech.

     Uczestnicy z naszego Kręgu pięknie dziękują hm. Władysławowi za wspaniałe wycieczki, za umożliwienie poznania tylu uroczych i wspaniałych ludzi oraz za możliwość  wędrowania po drogach i dróżkach w pięknych polskich Tatrach.

Phm. Małgorzata i hm. Andrzej Wolscy z HKS Słupca.

Seniorzy harcerscy z: Chełmna, Kutna, Lęborka, Lubania, Skierniewic, Sławna,

Słupcy i Starachowic.

Foto hm. A. Wolski.

Joomla templates by a4joomla