Statystyka

Odsłon artykułów:
553210

15 lipca 2013 Spotkanie w bazie Nieobozowego Lata w Chałupskach

15 lipca 2013

Spotkanie w bazie Nieobozowego Lata w Chałupskach

    Już po raz 9 spotkaliśmy  się w Mogilnie (wszystkich spotkań odbyło się 13) tym razem w Muzeum Ziemi Mogileńskiej  w Chabsku oraz w bazie obozowej w Chałupskach. Spotkali się seniorzy Bydgoszczy, Gniezna, Inowrocławia, Janowca Wielkopolskiego, Konina, Łodzi, Mogilna, Poznania, Trzemeszna.

   Ze Słupcy uczestniczyli hm. Krystyna Górczyńska, hm. Władysław Szymański, phm. Małgorzata i hm. Andrzej Wolscy. 

   Organizatorem spotkania była Komenda Hufca ZHP Mogilno i Komenda Nieobozowej Akcji Letniej w Chałupskach.

   Zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku. Podczas zwiedzania Izby Pamięci poświęconej prymasowi Józefowi Glempowi towarzyszył nam brat Prymasa - Jan Glemb. Gospodarze poczęstowali nas ciastem, kawą i herbatą oraz chlebem z tradycyjnym muzealnym smalcem i kiszonymi ogórkami. Śpiewano pieśni harcerskie przy akompaniamencie akordeonu Druhny Elżbiety Pietrzak z Poznania. Harcerski krąg zakończył  spotkanie w Chabsku.

   W bazie obozowej NAL w Chałupskach powitała nas na apelu komendantka hm. Barbara Bultrowicz wraz z kadrą obozową. Członek Harcerskiego Kręgu Seniorów Ziemi Mogileńskiej im. hm. Leona Niewiadomskiego, hm. Aleksander Wenglewicz obchodził 80. rocznicę urodzin. Do obozowego stołu zasiadło ponad 60 osób, by spożyć tradycyjną grochówkę, bigos, kiełbaski, oraz wyśmienite ciasta.

Pogoda nas nie rozpieszczała, padał deszcz.

   W mogileńskim lesie na trąbce koncertowała Dominika Paluszak ze Strzelna a Elżbiety Pietrzak z Poznania intonowała harcerskie piosenki.

    Na spotkanie w imieniu Komendantki Hufca zaprosiła nas hm. Kazimiera Rosinska.

Foto hm. A. Wolski.

Joomla templates by a4joomla