Statystyka

14 lutego 2013 Niezwykła Jubileuszowa zbiórka HKS w Słupcy

 14 lutego 2013

s.11     Głos Słupcy    7/98/2013  Poniedziałek 18 lutego 2013  

 

Niezwykły jubileusz u harcerzy seniorów

 

     Niecodzienny przebieg miała czwartkowa (14.02) zbiórka Harcerskiego Kręgu Seniorów w Słupcy. Wszystko za sprawą wyjątkowego jubileuszu druhny Władysławy Garsztki, która obchodziła swoje 80 urodziny.

     Komendant Harcerskiego Kręgu Seniorów wręczył druhnie Władysławie specjalny dyplom    

     Władysława Garsztka z harcerst­wem związana jest od 1945 roku.

    Oprócz życzeń i gratulacji, tego wieczoru nie mogło więc zabraknąć także wspomnień.- Początki były bardzo skromne, ponieważ było to bezpośrednio po wojnie. Pierwszy obóz jaki zaliczyłam był w szkole, dlatego że nie było wtedy mowy o na­miotach ani żadnym innym sprzęcie typowo obozowym. Mimo to bardzo miło ten czas wspominam - mówiła druhna Władysława. W późniejszych latach, ze względu na pracę, rodzinę i inne obowiązki jej przygoda z harc­erstwem na jakiś czas została przerwana. Później jednak wszystko zaczęło się na nowa.

    - Kiedy dzieci są odchowały to wróciliśmy z mężem do harcerstwa, zaczęliśmy znowu jeździć na obozy, mąż się bardzo dużo udzielał a ja przy nim i tak zostało - tłumaczyła. Jak mówi jubilatka harcerstwo to dla niej odskocznia od codzienności i prawdziwa szkoła życia. - Według mnie, kto był harcer­zem, to dostał dobrą szkołę życia. Mamy tutaj takiego słupczanina, który obecnie jest w Warszawie wojs­kowym, ale jak przyjeżdża to zawsze wspomina, że dzięki harcerstwu, bardzo szybko się odnalazł w wojsku i dużo łatwiej mu było się pogodzić z musztrami i drylem wojskowym - dodała.   

     Z okazji swojego jubileuszu Władysława Garsztka wyróżniona została specjalnym dyplomem, który wręczył jej komendant Harc­erskiego Kręgu Seniorów w Słupcy, Władysław Szymański.   

     Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmos­ferze, a jak przystało na harcerzy nie brakowało także śpiewów i wspólne­go muzykowania.

PW

 
Jubilatka Podharcmistrzyni Władysława Garsztka
Foto hm. Władysław Szymański 
Jubilatka uhonorowana  dyplomem Naczelniczki ZHP, który Jej wręcza
Komendant Kręgu hm. Władysław Szymański
Foto z Głosu Słupcy nr 7/2013
Dyplom  od Naczelniczki ZHP
hm. Małgorzaty Sinicy
Foto z Głosu Słupcy nr 7/2013
Jubilatka phm. Władysława Garsztka
w gronie członków Harcerskiego Kręgu Seniorów ZHP ze Słupcy
Foto hm. Andrzej Wolski
Jubilatka phm. Władysława Garsztka razem z instruktorkami
z Harcerskiego Kręgu Seniorów ZHP ze Słupcy
Foto hm. Andrzej Wolski
Joomla templates by a4joomla