Statystyka

5 stycznia 2013 Zbiórka Noworoczna Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Seniorów

 5 stycznia 2013 roku.

 

ZBIÓRKA NOWOROCZNA WIELKOPOLSKIEJ RADY HARCERSKICH KRĘGÓW SENIORÓW


   Komenda Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Seniorów zaprosiła przedstawicieli Kręgów Seniorów z Chorągwi Wielkopolskiej na zbiórkę noworoczną, która odbyła się w gościnnej Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. Szczepana 3 w Poznaniu.

   Nasz Krąg reprezentowali: hm. Władysław Szymański,  komendant i hm. Andrzej Wolski Członek Kapituły Mauzoleum Pamięci Harcerstwa w Skulsku, zastępca komendanta Kręgu.

   Zbiórkę prowadził  hm. Paweł Napieralski, przewodniczący Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Seniorów.

   Szczególnymi gośćmi byli: zastępca Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej ZHP hm. Janusz Wolski i były Naczelnik ZHP hm. Ryszard Wosiński.

   Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich zmarłych seniorów i  tych z ostatnich dni: Śp. hm. Ryszarda Dubisza zm.10.12.2012r., byłego zastępcy Przewodniczącego WRHKS i  Przewodniczącego Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, Członka Kapituły Mauzoleum Pamięci Harcerstwa w Skulsku i Śp. hm. Bronisława Jabłońskiego zm. 01.01.2013r., nestora harcerstwa wielkopolskiego, członka Szarych Szeregów.

   Życzenia noworoczne i opłatkowe złożył hm. Paweł Napieralski. W indywidualnych życzeniach, życzyliśmy sobie zdrowia ale też padały życzenia bardziej osobiste …

   Przewodniczący hm. Paweł, jednocześnie zastępca przewodniczącego Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, uhonorował przewodniczącą Kręgu Seniorów z Ostrowa Wielkopolskiego hm. Krystynę Sufryd „Harcerskim ryngrafem”, który jest repliką ryngrafu pamiątkowego  „Wielkopolska harcerzom z czasów walk o niepodległość 1912-1920". Replika ryngrafu wręczana była i jest za szczególny wkład pracy i pomoc w gromadzeniu, opracowaniu i upowszechnianiu wiedzy o historii, o harcerstwie wielkopolskim  z okazji 55 lat Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

   Spotkanie przebiegało przy kawie, herbacie cięście przygotowanym przez druhny z HKS „Dziewiątacy” w miłej i podniosłej atmosferze, przy śpiewie kolęd, których prezentacja komputerowa tekstów przedstawianych na dużym ekranie podpowiadała nam słowa. Rozpoczęliśmy od „Kolędy dla nieobecnych”.  

   W czasie spotkania przyjęto zmianę regulaminu WRHKS zaproponowaną przez przewodniczącego,

   W sprawach bieżących członkowie komendy WRHKS informowali o planowanych działaniach w ramach Wielkopolskiej Rady m.in. o zbiórce opłatkowej Skulskiej Wspólnoty Seniorów ZHP w Mielnicy Dużej w dniu 9 stycznia 2013r., o obchodach 150 rocznicy Powstania Styczniowego w Ujeździe koło Grodziska Wielkopolskiego w dniu 25 stycznia 2013r., na które zapraszał hm. Paweł Napieralski, o spotkaniu w Gnieźnie 28.04.2013r. z udziałem  ks. Prymasa w związku z rokiem bł. ks. phm. Stefana Frelichowskiego, na które zaprosił seniorów hm. Aleksander Sekulski z Gniezna, o zbiórce „Charty w lesie” – spotkaniu w Osadzie Leśnej „Jelenie”, w pierwszej dekadzie czerwca 2013r., na które zaprosiła do Szamotuł hm. Katarzyna Grążka z Szamotuł, o spotkaniu w maju WRHKS w Poznaniu.

   Każdy z uczestników spotkania opłatkowego obdarowany został pamiątkowym kalendarzem wydanym przez Muzeum Harcerstwa na 2013 rok. Kalendarzykiem listkowym na 2013r. wydanym z okazji 90 lat powstania Drużyny 8 PDH a ofiarowanym przez, phm. Bogdana Pietrzaka z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Ósemkarze” z Poznania z Grunwaldu. Kalendarzem „Głosu Wągrowieckiego” na rok 2013, ofiarowanym przez hm. Jerzego Mianowskego.

    Opłatek zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz kręgiem.

Hm. A. Wolski, zastępca Komendanta  Kręgu Seniorów w Słupcy - autor zdjęć.

Hm. P. Napieralski gratuluje wyróżnienia - ryngrafem - hm. K. Sufryt z Ostrowa.

Hm. Krystyna Suifryt, komendantka HKS z Ostrowa Wielkopolskiego.

Srniorzy z Poznania i Leszna.

Seniorzy z Leszna, Ostrowa i Słupcy. Zastępca Kom. Chorągwi Wlkp.

F. hm. W. Szymański

Seniorzy z Piły i Poznania.

Zdjęcie rodzinne uczestników zbiórki. 

F. hm. W. Szymański

Joomla templates by a4joomla