P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

24 październik 2020 Zostań w domu

Zostań w domu

Drodzy seniorzy!
Jeśli potrzebujecie pomocy zadzwońcie na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoście decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa.

Rosnąca liczba zakażeń COVID-19 powoduje konieczność zmiany dotychczasowych zachowań i przyzwyczajeń. Ograniczenie kontaktów z innymi osobami i pozostanie w domu jest najlepszym sposobem ustrzeżenia się przed zakażeniem koronawirusem. To czas, w którym należy szczególnie chronić osoby starsze.

Osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z infolinią. Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora.

Wsparcie można uzyskać w 3 prostych krokach:
Krok 1
- Senior dzwoni na infolinię i informuje, że decyduje się pozostać w domu dla własnego bezpieczeństwa – infolinia odsyła sprawę z numerem telefonu do właściwej gminy i lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Krok 2 - Gmina kontaktuje się z seniorem i ustala potrzeby z gotowego katalogu (np. zakupy spożywcze, wyrzucenie śmieci, wizyta u lekarza, wyprowadzenie psa)
Krok 3 - Gmina prowadzi wykaz (listę) seniorów potrzebujących pomocy i przypisuje do każdego seniora, osobę, która zajmie się już bezpośrednio pomocą.

 

Joomla templates by a4joomla