P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

18 styczeń 2020 Na noworocznej zbiórce harcerskiej u „Bezimiennych”

Pod Wzgórzem Lecha, na którym przed wiekami wybudowano w Gnieźnie Katedrę Prymasowską,  przy ulicy Kanclerza Jana Łaskiego 2a w Domu Spotkań Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży, zwanym przez Gnieźnian „Lamus”, w sobotnie popołudnie 18 stycznia 2020 roku odbyła się noworoczna zbiórka Kręgu Starszyzny ZHP „Bezimienni”.  Na zbiórkę zostali zaproszeni komendanci zaprzyjaźnionych Kręgów z Wągrowca, Trzemeszna i Słupcy. Dziękujemy. Hm. Marek Urbanowicz z Wągrowca, phm. Ireneusz Kasprzyk z Trzemeszna i niżej podpisany.

Po życzeniach noworocznych komendanta „Bezimiennych”  hm. Aleksandra Sekulskiego składaliśmy sobie indywidualnie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Było też sprawozdanie z wykonanych licznych zadań jakie Krąg podjął w minionym roku, śpiewaliśmy, kolędy i próbowaliśmy różnych potraw i „słodkości” przy wspólnym rodzinnym harcerskim  stole.    W spotkaniu towarzyszył nam proporzec Kręgu „Bezimienni”.

hm. Władysław Szymański

11 styczeń 2020 Zbiórka noworoczna Wspólnoty Skulskiej

Seniorzy należący do  Wspólnoty Seniorów Harcerskich w Skulsku spotykali się 11 stycznia 2020 roku na zbiórce w Mielnicy Dużej niedaleko Skulska, w którym to przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej znajduje się „Mauzoleum Pamięci Harcerskiej”.

Zaszczycili spotkanie  Kierownik Wydział Seniorów i Starszyzny Harcerskiej GK ZHP hm. Bogdan Radys, Kierownik Starszyzny i Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej hm. Halina Krystowczyk, Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Harcerskich Kręgów Starszyzny i Seniorów hm. Paweł Napieralski.

W spotkaniu uczestniczyło  około 100 członków z kręgów:  Bydgoszczy, Czerwonaka, Gdańska, Gniezna, Inowrocławia, Jarocina, Koła, Konina, Leszna, Łodzi, Mogilna (2 Kręgi), Poznania (8 Kręgów), Słupcy, Świecia, Trzemeszna, Wągrowca. Spotkanie prowadził komendant Wspólnoty phm. Jerzy Lipiński Szczegółowo zdał sprawozdanie za  miniony rok 2019 i zaproponował zadania do pracy harcersko - seniorackiej na rok 2020.

90-letniemu jubilatowi z  Kręgu Poznań Jeżyce pwd. Mieczysławowi Jankowskiemu została wręczona przez hm. Bogdana Radysa „Złota Lilijka” wraz z najlepszymi życzeniami z okazji wspaniałego jubileuszu.

Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół, z którymi przebywaliśmy na Noworocznym Spotkaniu Wspólnoty Skulskiej w Mielnicy Dużej. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia na 2020 Rok.

Czuwaj!

Hm. Eugeniusz Krajewski, hm. Staszek Przydryga
i hm. Władek Szymański z Kręgu Seniorów ze Słupcy

1 styczeń 2020 Za dar serca po harcersku dziękujemy

Za dar serca po harcersku dziękujemy

Jesteśmy instruktorami, którzy działali gdy komendantami Hufca ZHP w Słupcy byli:     

Rok 2020 jest dla naszego Kręgu Rokiem Jubileuszowym.
Harcerski Krąg Seniorów powstał 25 maja 2000.
W tym dniu chcemy uroczyście przyjąć proporzec Kręgu.
Prosimy o wsparcie.

Nasze konto 93 8542 0001 0025 3754 0411 7423
Harcerski Krąg Seniorów w Słupcy (z dopiskiem proporzec)

Za dar serca po harcersku dziękujemy.
Czuwaj! hm. Władek Szymański, komendant

 

Pierwszymi Komendantami Kręgu Seniorów Harcerskich w Słupcy byli:

 

Joomla templates by a4joomla