P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

1 październik 2016 PrzyjacielHKS ZHP ze Słupcy Jan Gorzkowski uhonorowany Świadectwem - za wspaniały przykład miłości bliźniego

Przyjaciel seniorów harcerskich ze Słupcy uhonorowany
Świadectwem - za wspaniały przykład miłości bliźniego

 

"Nie wystarczy mówić o miłosierdziu, trzeba je czynić!"
   Przyjaciel naszego Harcerskiego Kręgu Seniorów ZHP w Słupcy Pan Jan Gorzkowski, zastępca przewodniczącego Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii bł. Michała Kozala Biskupa Męczennika w Słupcy, jedyny nominowany w kategorii „Świadectwo” z Archidiecezji Gnieźnieńskiej, został wyróżniony dyplomem podczas piętnastej ogólnopolskiej, ekumenicznej, gali Ubi Carits, gdzie także swoje nagrody wręczyły: prawosławna Eleos i ewangelicka Diakonia.
   Uczestnicy i goście Gali wysłuchali - w rytm bicia serca - nagranego apelu o pomoc, który wystosowała pracująca w Aleppo siostra Urszula Brzonkalik - o tych, którzy doświadczają wojny, głodu i poniżenia - o Syryjczykach walczących o przetrwanie w Aleppo.
   Podczas Gali ksiądz Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska powiedział "Głęboko wierzę, że polskie społeczeństwo aktywnie włączy się w ten program, a będzie to nasz czyn miłosierdzia w jubileuszowym Roku Miłosierdzia" .
   Galę wyśmienicie w teatrze „Kamienica” w Warszawie przeprowadził red. Marek Zając. Uczestniczyło bardzo wielu wyróżnionych, nominowanych przedstawicieli Caritas z całej Polski, z zagranicy a także działacze "Eleos" i "Diakonii".
  Gdy Panu Janowi gratulowałem wysokiego ogólnopolskiego wyróżnienia powiedział „nie zostałbym wyróżniony, gdyby nie pomagało mi w działalności Parafialnego Zespołu Caritas bardzo, bardzo wielu woluntariuszy z parafii” i dodał skromnie „Myślę, że to ich zasługa a ja tu w Warszawie ich tylko reprezentowałem”.

Uczestnik Gali harcmistrz Władysław Szymański

Joomla templates by a4joomla