Statystyka

Odsłon artykułów:
553172

18 wrzesień 2016 Seniorka Przewodniczka Halina Miętkiewicz Mistrzynią Polski

Seniorka harcerska pwd. Halina Miętkiewicz Mistrzynią Polski

 


    Jestem dumny, jako komendant HKS w Słupcy, że przewodniczka Halina Miętkiewicz, członkini naszego Kręgu Seniorów ZHP, dowódca Kobiecej Drużyny OSP w Lądku województwo wielkopolskie, zdobyła razem ze swoją drużyną mistrzostwo Polski i będzie reprezentować nasz kraj w przyszłym roku na VIII Olimpiadzie w Villach w Austrii.
   Tak mi opowiadała. Druhu komendancie na stadionie w Lądku ćwiczyliśmy systematycznie i bardzo ciężko, przygotowując się najpierw do zawodów wojewódzkich w Koninie, gdzie zajęliśmy 27 sierpnia 2016 roku pierwsze miejsce w grupie Kobiecych Drużyn Pożarniczych. Po tych zawodach ćwiczyliśmy podwójnie, by osiągnąć jak najlepszy wynik na zawodach ogólnopolskich w Polanicy. Po cichu marzyliśmy o tym najlepszym wyniku. I udało się. Jesteśmy Mistrzyniami Polski.
   Razem z moją 9-osobową drużyną reprezentowaliśmy Ochotniczą Straż Pożarną z Lądka województwo wielkopolskie. Nie liczyłam ale na tych Ogólnopolskich Zawodach było bardzo dużo Drużyn z całej Polski. My startowaliśmy w kategorii B. W tej kategorii uczestniczą zawodniczki powyżej lat trzydziestu. Druhna Halina z dumą pokazuje mi dwa złote medale z napisami:
IV Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze * miejsce w grupie „KDP” klasa „B” * Konin, 27.08.2016r.
I drugi Złoty Medal: na awersie; Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze * KDP * OSP * PSP a na drugiej stronie - rewersie: Polanica Zdrój * 16-18 września 2016 roku.
Harcmistrz Władysław Szymański, komendant HKS Słupca

Joomla templates by a4joomla