Statystyka

10-14 lipca 2016 Warsztaty dla seniorów ZHP w Harcerskim Schronisku na Glodówce

Harcerskie warsztaty seniorów w Górskim Schronisku ZHP na Głodówce

 

   Lipcowe warsztaty szkoleniowe w Harcerskim Schronisku Górskim ZHP na Głodówce zostały przeprowadzone przez hm. Beatę Matyjaszczyk i hm. Andrzeja Matyjaszczyka. Spotkanie dotyczyło inicjatyw kręgów realizowanych w ramach projektu przygotowanego przez Główną Kwaterę ZHP „Z przeszłości w przyszłość” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014-2020. W tym roku projekty będą ukierunkowane na wzmocnienie roli harcerskich seniorów w lokalnych środowiskach (hufcu, gminie, mieście).
   Warsztaty ukończyło 17 harcerskich seniorów – Druh(ny)owie: Daniel, Czesław, Halina; z Chorągwi Łódzkiej; Barbara, Bożena, Maria,  z Chorągwi Zachodniopomorskiej; Elżbieta, Andrzej, Krystyna, Ireneusz, Władysław z Chorągwi Wielkopolskiej; Kazimierz, Barbara z Chorągwi Śląskiej; Tadeusz, Krystyna, Teresa z Chorągwi Krakowskiej.
   Dziękuję Druhnie Beacie i Druhowi Andrzejowi za wzbogacenie nas, uczestników w przebogatą wiedzę dotyczącą możliwość realizacji inicjatyw Kręgów na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, za troskliwość i opiekę.
   Dziękuję za to, że znalazł się w bardzo bogatym programie warsztatów, czas na wędrówkę szlakiem na Rusinową Polanę, skąd najlepszy widok na Hawrań i Murań i do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach a także za możliwość zwiedzenia zamku Niedzickiego i za zorganizowanie pływania statkiem po Jeziorze Czorsztyńskimi, także za to że mogliśmy odwiedzić kościół św. Michała Archanioła w Dębnie wyjątkowy zabytek architektury drewnianej, pełen unikalnych i niezwykłych zabytków, gdzie podobnież brał ślub Janosik.
   Wyrażam podziękowania dla Druha Andrzeja Wysockiego, kierownika „Głodówki” i pracowników za troskliwie rodzinne podjęcie nas w Górskim Harcerskim Schronisku.

hm. Władysław Szymański,
komendant Kręgu HKS ze Słupcy, uczestnik warsztatów

Słupca - Harcerskie Schronisko Głodówka, dn. 10-14 lipca 2106 roku.

Joomla templates by a4joomla