Statystyka

30 maj - 6 czerwiec 2016 Komendant Kręgu w Hiszpanii

Vuelta Espana

 


   Program mojej wędrówki po iberyjskim kraju zrealizowany w całości. Wróciłem bardzo zadowolony - kierowca sprawnie i punktualnie wiózł przez Portugalię i Hiszpanię, dobre hotele, wyżywienie jak dla mnie wystarczające: dobre lub bardzo dobre.
   Zetknięcie z kulturą hiszpańsko-portugalską było dla mnie wspaniałym doświadczeniem.
   Półwysep Iberyjski to Ziemia Katedr, Bazylik, murów obronnych otaczających średniowieczne miasteczka i wspaniałych autostrad, ale także i z zielonej Galicji, spalonej słońcem Kastylii, z tysiącami oliwek po horyzont - rosnących na wzgórzach Andaluzji, pól słoneczników i lasów z drzewami korkowymi. Żniwa tu ponoć są trzy razy w roku?
   To drogi pielgrzymów do Camino de Sandiago i Matki Bożej Fatimskiej, to wielkie aglomeracje Lizbony i Madrytu.
   Moja wędrówka – 2700 km biegła przez następujące miasta: Malaga, Sewilla, Lizbona, Fatima, Porto, Compostela de Santiago, Lugo, Astroga, Salamanka, Avila, Segowia, Madryt, Toledo, Malaga.
   Pani Magda, pilot (a w moim odbiorze bardzo dobry przewodnik) - wyśmienicie zorganizowana, nie nudzi odbiorców niezbędnymi opowieściami. Ciekawie utrwala w powtórzeniu to co najważniejsze, brawo i dziękuję.
   Nie byłem w Prado a w Toledo - do najpiękniejszej katedry w Hiszpanii z dziełami El Greco, Goya, Van Dyck, Caravaggio, Velásqueza, Rubensa i Tycjana wstąpiłem tylko na chwilkę i to do części w tym dniu dostępnej w katedrze. Dodałbym  jeszcze w mojej wędrówce Grenadę, w której nie byłem, szkoda.

hm. Władysław Szymański, komendant Kręgu

Joomla templates by a4joomla