Statystyka

13 maj 2016 Zbiórka u phm. Ireny i hm. Zdzisława w Adamowie

Zbiórka u phm. Ireny i hm. Zdzisława w Adamowie

 

   Do Adamowa niedaleko Anastazewa wybrali się w zielonych koszulkach organizacyjnych z nadrukiem HKS Słupca na zaproszenie phm. Ireny i hm. Zdzisława członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów ze Słupcy. Zbiórkę rozpoczął komendant hm. Władysław. W swej gawędzie zwrócił wiele uwagi na integracyjny charakter dzisiejszego spotkania. Omówił także najważniejsze zadania jakie czekają członków podczas zbliżającego się lata 2016. Przypomniał o zaproszeniach do Lubochni, Janowca Wielkopolskiego, Mogilna-Chałupsk. A także o zadaniach związanych z XX Jubileuszowym Dniem Skupienia w Skulsku.
   Hm. Edmund przybliżył obecnym losy Sybiraków, ze szczególnym zwróceniem uwagi na swoje przeżycia w tamtych złych czasach.
   Śpiew nie tylko piosenek harcerskich intonował pwd. Stefan prowadząc melodie na akordeonie.
    Hm. Andrzej (akapella) zaśpiewał nam piosenkę ze studenckich czasów. Tekst opowiadający o życiu studenta Politechniki Poznańskiej. Irenka, Marylka, Zdzisław i Władek też dzielnie śpiewali a wtórowali im Staszek i dwie Krysie.
   W drugiej części zbiórki po okolicy oprowadzili nas phm. Irena i hm. Zdzisław przybliżając nam historię Adamowa.
   Gospodarze podjęli nas w trzeciej części zbiórki wspaniale uwędzoną przez hm. Zdzisława Rybą (pstrągiem).
   Na stole pojawiło się także ciasto, herbata, kawa i wspaniale upieczony przez hm. Andrzeja chleb. A na ruszcie – grillu, gospodarz przygotował kiełbaski.
Nie przeszkadzało nam chimeryczne zmiany pogody. Tego popołudnia świeciło piękne słońce, padał deszcz a nawet spadł grad.
   Późnym wieczorem po wspólnym kręgu rozstaliśmy się z gospodarzami i powróciliśmy do Słupcy i Zagórowa.

Joomla templates by a4joomla