Statystyka

Odsłon artykułów:
553224

9 kwiecień 2016 Zbiórka Wspolnoty Skulskiej w Posługowie

Zbiórka Wspólnoty Skulskiej w Posługowie.


   Na spotkaniu Wspólnoty Skulskiej w Posługowie koło Janowca Wielkopolskiego Harcerski Krąg Seniorów ze Słupcy reprezentowali hm. Andrzej Wolski i hm. Władysław Szymański.
   Spotkanie na prośbę Komendy Wspólnoty Skulskiej im. ks. Antoniego Bogdańskiego zorganizował Harcerski Krąg Seniorów im. Melanii Ogórkiewicz z Janowca Wielkopolskiego. W zbiórce uczestniczyli komendanci i przedstawiciele 25 Kręgów. Naradę otworzyła phm. Iwona Milas Komendantka Wspólnoty a prowadził hm. Paweł Napieralski Zastępca Komendanta Wspólnoty Skulskiej.


   Po odśpiewaniu hymnu harcerskiego, uczczeniu chwilą ciszy zmarłych członków Wspólnoty hm. Paweł powitał gości: hm. Witolda Cyrna, kierownika Referatu Seniorów i Starszyzny Harcerskiej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, hm. Alicję Przybyłowicz, Komendantkę Hufca Pałuki im. Olgi i Andrzeja Małkowskich, phm. Małgorzatę Janicką, członkinię Komisji Rewizyjnej Chorągwi, hm. Janinę Hojan, autorkę wielu książek o harcerstwie, hm. Mariana Ogórkiewicza, komendanta HKS z Janowca Wielkopolskiego – gospodarza zbiórki. Po połamaniu się tradycyjnym jajeczkiem wielkanocnym, kierujący obradami szczegółowo omówił czerwcowe (11.06.2016) spotkanie Wspólnoty Skulskiej w Sanktuarium Matki Bożej w Skulsku. Wcześniej uczestnicy otrzymali dokument - propozycje organizacyjne XX Jubileuszowego Patronalnego Dnia Skupienia wraz z Biuletynem - Senior 119/4/2016.
   Druh Paweł poinformował, że zostanie wydana książeczka z biogramami o zasłużonych instruktorach harcerskich i skautowych (w ilości 600 sztuk), którzy zostali  uwiecznianieni na epiafikach w Izbie Pamięci Harcerskiej w Skulsku.
   Harcmistrzyni Halina Smól-Bor Przewodnicząca Kapituły Skulskiej poinformowała o decyzjach Kapituły. W tym roku zostanie umieszczonych w Mauzoleum Pamięci Harcerskiej 42 zasłużonych Instruktorów Harcerskich.
  W godzinach południowych przybył, gorąco witany, hm. Tomasz Kujaczyński Komendant Chorągwi Wielkopolskiej.
  Po obiedzie Druhna Stenia Wilewska zaprezentowała Harcerski Krąg Seniorów Włochy z Warszawy im. hm. Eugeniusza Janca z prośbą o przyjęcie do Wspólnoty. Krąg został jednogłośnie przez obecnych przyjęty do Skulskiej Wspólnoty.
  Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej przedstawiła pwd. Teresa Szrajbrowska – Przewodnicząca.
   Hm. Aleksander Sekulski, komendant złazu ponownie informował o Zlocie Seniorów Harcerskich z Wielkopolski – 1050 Rocznicy Chrztu Polski – Ostrów Legnicki – 2016 (15.04.2016).
  Ustalono też termin zbiórki Sprawozdawczo – Wyborczej Wspólnoty Skulskiej, która odbędzie się 24 września 2016 roku w Poznaniu w Domu Studenckim Jowita.
   Prowadzący przypomniał o XXV Jubileuszowym Zlocie w Lublinie oraz o propozycji Muzeum Harcerstwa w Warszawie, dotyczącej zbierania informacji o mogiłach Załużnych Instruktorów Harcerskich.
   Na zakończenie podziękował Komendantowi hm. Marianowi Ogórkiewiczowi i pwd Teresie Szrajbrowskiej i członkom Harcerskiego Kręgu Seniorów z Janowca Wielkopolskiego za świetne przygotowaną zbiórkę i zaprosił do wspólnego Kręgu.
  Podczas spotkanie towarzyszyła nam piosenka harcerska intonowana przez grających na gitarach hm. Bogumiła i pwd. Jana z Poznania oraz przez harmonistę.

 

Joomla templates by a4joomla