Statystyka

10 marzec 2016 Harcerski Dzień Kobiet owiany Jubileuszami

Harcerski Dzień Kobiet owiany Jubileuszami

   W dwa dni po Święcie Kobiet czyli 10 marca 2016r. w Dniu Mężczyzn zaprosiliśmy nasze instruktorki na uroczystą zbiórkę z okazji Dnia Kobiet.


   Zbiórkę rozpoczął komendant Kręgu składając Szanownym Druhnom najserdeczniejsze życzenia. Z radością wręczyliśmy naszym Paniom piękne tulipanki a Druh pwd. Stefan grając na akordeonie zaintonował sto lat, oczywiście harcerskie sto lat. Popłynęła wesoła melodia.
   Komendant w laudacji przybliżył krótko biogramy pwd. Tadeusza Niemczewskiego – Jubilata 80-latka, wyróżnionego Dyplomem przez Naczelnika ZHP hm. Małgorzatę Sinicę i Kierownika Wydziału Seniorów GK ZHP hm. Bogdana Radysa i pwd. Stefana Miętkiewicza - Jubilata 70-latka wyróżnionego Dyplomem przez Komendanta Kręgu hm. Władysława Szymańskiego. Wręczyliśmy dyplomy i ofiarowaliśmy uhonorowanym wiązanki kwiatów wraz z osobistymi najlepszymi życzeniami.
   Pojawił się tort z tryskającym  ogniem. Wyróżnieni zaprosili do skosztowania owego wspaniałego tortu i do wspólnego stołu.
   I znów popłynęły harcerskie piosenki śpiewne dla Pań i Jubilatów.
  W drugiej części zbiórki Jubilaci podziękowali za pamięć o ich rocznicach urodzin i podziękowali za dyplomy od władz harcerskich. Zaprosili do wspólnej wieczerzy. Późnym wieczorem zakończyliśmy kręgiem harcerskie spotkanie, wcześniej upamiętniając szczególny dzień wspólnym zdjęciem.
   Ucieszyło nas stwierdzenie jednej z Druhen, że w następnych latach trzeba będzie też uroczyście obchodzić Dzień Mężczyzn.

Joomla templates by a4joomla