Statystyka

Odsłon artykułów:
553237

13 styczeń 2016 Pierwsza zbiórka Kręgu w 2016

 

   Uroczyście rozpoczęliśmy pierwszą zbiórkę Kręgu w 2016r.
Komendant złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia noworoczne i w gawędzie przedstawił zamierzania na pierwsze półrocze.


   Weźmiemy udział w różnych formach zbiórek, spotkań, biwaków, złazów organizowanych przez nasz Krąg, przez inne Kręgi Seniorów, także organizowanych przez władze harcerskie, Wspólnotę Skulską, WRHKSiS, WSiS GK ZHP, Hufiec w Koninie, Władze Chorągwi Wielkopolskiej.
   Dotrzemy do przyjaciół: w Ostrowie Wielkopolskim, Mogilnie, Koninie, Janowcu Wielkopolskim, Gnieźnie, Chałupskach, Słupsku, Poznaniu, Pucku, Częstochowie, Skulsku, Warszawie, Lublinie, Zakopanym, Adamowie.
   Uczestniczyć będziemy w noworocznych opłatkowych i wiosennych spotkaniach WRHKSiS i Wspólnoty Skulskiej, uroczystościach Dnia Myśli Harcerskiej, karnawałowym biwaku instruktorów Hufca Konin, 1050 rocznicy Chrztu Polski, uroczystej szczególnej zbiórce z okazji Harcerskiego Dnia Kobiet, XXXII Rajdzie Rodło, XX Dniu Skupienia w Skulsku,  wypoczywać w Harcerskim Ośrodku Morskim Puck i w Harcerskim Schronisku na Głodówce, dotrzemy w Pielgrzymce Ogólnopolska do Częstochowy, uczestniczyć będziemy w patriotycznych - z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej - integracyjnych piknikach w Lubochni i Janowcu Wielkopolskim, spotkamy się w lasach Mogileńskich na Nieobozowej Akcji Letniej, dotrzemy na XXV Złazie Seniorów i Starszyzny Harcerskiej.
   Czynnie włączymy się w uroczystości naszego miasta. Uczestniczyć będziemy w zbiórkach gromad i drużyn harcerskich naszego miasta. Prowadzić będziemy systematycznie stronę internetową HKS Słupca www.hksslupca.pl
   Wspomagać będziemy Komisje Historyczne Hufca Konin i Chorągwi Wielkopolskiej. Na łamach miejscowej prasy informować będziemy o obecnym harcerstwie a także o historii harcerstwa.
   Ale przede wszystkim spotykać się będziemy co miesiąc w naszej harcówce na ul. Poznańskiej 18.
  W drugiej części zbiórki hm. Eugeniusz i pwd Krzysztof, niedawni solenizanci, zaprosili do wspólnego stołu, na którym pojawiło się ciasto, owoce, herbata i kawa.
   Phm. Władysława obdarowała każdego członka Kręgu własnoręcznie wykonanymi na szydełku serwetkami. Każde małe dzieło było inne i piękne. Dziękujemy.
   Melodie harcerskie wraz z akompaniamentem akordeonu, intonował pwd. Stefan.
   Zbiórkę zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem.

Joomla templates by a4joomla