baner_oficjalny_hksslupca.pngc.pngd.pnge.png

27-29 październik 2017 Konferencja komendantów kręgów i kierowników Referatu Seniorów

Konferencja komendantów kręgów i kierowników Referatu Seniorów
w Bydgoszczy

Narada 68 komendantów kręgów i kierowników Referatu Seniorów odbyła się w Bydgoszczy w dniach 27–29 października 2017 r. Gościny udzielił nam Zespół Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego, przy ul. Mieczysława Karłowicza 20.

Z naszej Wielkopolskiej Chorągwi ZHP uczestniczyło 12 przedstawicieli Kręgów Seniorów z: Czerwonaka, Gniezna, Koła, Poznania, Słupcy, Wrześni: hm. Gabriela Jaskulska – członkini Rady Naczelnej ZHP, hm. Aleksander Sekulski, hm. Alina Olejnik, Dorota Piotrowicz, hm. Bogusław Olejniczak, Krystyna Krobska, phm. Barbara Król, Jarosław Gendera, Bożena Wiśniewska, hm. Władysław Szymański, hm. Anna Paluszak oraz hm. Paweł Napieralski przewodniczący Wielkopolskiej Rady Kręgów Seniorów.

W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w kominku harcerskim „100 lat Harcerstwa w Bydgoszczy” prezentowanym przez Krąg Seniorek ZHP „Wędrowniczek po Zachodnim Stoku” im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Bydgoszczy.

W drugim dniu odbyło się spotkanie z hm. Katarzyną Traczyk, dyrektorem Muzeum Harcerstwa. Deszcz skrócił nam spacer po urokliwych zakątkach miasta. Wieczorem po kolacji w pierogarni „Stary Młyn” uczestniczyliśmy w Operze Nova na przedstawieniu „Halki” Stanisława Moniuszki. Wcześniej dotarliśmy też do Muzeum Okręgowego, gdzie podziwialiśmy dzieła malarskie Leona Wyczółkowskiego.

Kierownictwo Starszyzny i Seniorów GK ZHP przygotowało następujące tematy, wokół których rozwijała się na konferencji dyskusja: zmiany w statucie ZHP, Zjazd ZHP, zdobywanie stopni instruktorskich w Kręgach Seniorów, mundury Seniorów, nowy mundur dla Seniorek, sprawozdanie Wydziału Seniorów za rok 2016/2017, plan pracy Wydziału Seniorów na rok 2017/2018, Złaz Seniorów w Toruniu ocena i uwagi, Złaz Seniorów w 2018 w Gdańsku - założenia programowo organizacyjnych, Rajd Rodło 2018 w Gdyni, wypoczynek Seniorów ZHP w Pucku, III Pielgrzymka do Częstochowy, Rajd Świętokrzyski, Dzień Skupienia Kręgów Wspólnoty Skulskiej w Skulsku, spotkanie Seniorów na Głodówce.
           W trzecim dniu po podsumowaniu wyjechaliśmy do naszych rodzinnych domów.

Z wielką przyjemnością w trakcie konferencyjnych dni oglądaliśmy dwie prezentację przygotowane przez hm. Stanisława Tajcherta pt.: „Ludwik Tajchert z Krzyżem Harcerskim przez całe życie. Swarzędz – Gdynia 1833 – Spała 1935” i prezentację o XXI Trójstronnym spotkaniu Oldskautów Czechy – Polska – Słowacja w Gdańsku i Pucku „Skauci na morzach jeziorach i rzekach”, którą prezentował hm. Danuta Parys Siodelska. Oglądaliśmy też zwiastun filmu o XXVI Ogólnopolskim Złazie Seniorów ZHP w Toruniu, przygotowany przez hm. Stanisław Kusiaka.

Konferencję prowadził hm. Bogdan Radys Kierownik Wydziału Seniorów GK ZHP wraz z Członkami Wydziału a pomagała muzycznie hm. Halina Krystowczyk zastępca Kierownika Wydziału Seniorów Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej. Spotkanie zaszczyciły władze Chorągwi i Komendantka Złazu Seniorów w Toruniu hm. Beata Bardzińska.

Konferencję zakończył krąg harcerski a wcześnie zostało wykonane rodzinne zdjęcie w Internacie Szkół Elektrycznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy.

 

hm. Władysław Szymański, komendant kręgu ze Słupcy, uczestnik konferencji

Joomla templates by a4joomla