Statystyka

5 sierpnia 2017 Harcerski piknik w Lubochni koło Gniezna

Ósmy już harcerski piknik w Lubochni koło Gniezna

   Na harcerski piknik do Lubochni koło Gniezna, na zaproszenie hm. Aleksandra Sekulskiego, Komendanta Harcerskiego Kręgu Starszyzny i Seniorów „Bezimienni” z Gniezna, przybyliśmy  z: Czerwonaka, Inowrocławia, Janowca Wielkopolskiego, Kiekrza, Konina, Leszna, Mogilna, Murowanej Gośliny, Ostrowa Wielkopolskiego (członkowie Komisji Historycznej), Poznania, Trzemeszna, ze Słupcy (z naszego Kręgu w pikniku uczestniczyli: hm Andrzej, hm. Eugeniusz, phm. Małgosia, pwd. Maria, pwd. Tadeusz,  hm. Władek).

   Gościnni gospodarze podharcmistrzyni Zdzisława, hm. Aleksander i członkowie Harcerskiego Kręgu Starszyzny i Seniorów „Bezimienni” z Gniezna podejmowali na zbiórce – harcerskim pikniku 70 instruktorów seniorów.

   Dziękujemy za wspaniałą zbiórkę, na której hm. Marek  Zbiranek w gawędzie opowiadał o  antologii piosenki żołnierskiej a także  recytował wiersz  Artura Oppmana (Or-Ot) pt.: „Do Jenerała Józefa Healera”. Gawęda wzbogacona była piosenkami żołnierskimi śpiewanymi  ochoczo przez seniorów.

   Jak to na pikniku bywa, gospodarze zaprosili nas do wspólnego stołu, na którym pojawiła się zupa szczawiowa z jajkiem, golonka z kapustą, lody, owoce, kawa, herbata i pyszne ciasto; a wszystkie te wspaniałe potrawy roznosili harcerz z 20 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Gniezna. Rozbrzmiewały przy wspólnym stole piosenki harcerskie, które rozpoczynał wtórując sobie i nam akordeonem pwd. Heniu Wereda z Czerwonaka.      

   Żegnaliśmy się wspólnym kręgiem, na którym dziękowaliśmy phm. Zdzisławie i hm. Aleksandrowi oraz członkom Harcerskiego Kręgu Starszyzny i Seniorów „Bezimienni” z Gniezna  za wspaniałe sobotnie popołudnie 5 sierpnia 2017 roku.

Czuwaj! hm. Władek Szymański, Komendant Kręgu ZHP ze Słupcy

Słupca – Lubochnia, dnia 5 sierpnia 2017 roku.

Joomla templates by a4joomla