baner_oficjalny_hksslupca.pngc.pngd.pnge.png

30 czerwiec 2017 Adamów, na zbiórce u phm. Ireny i hm. Zdzisława

 

Adamów, na zbiórce u phm. Ireny i hm. Zdzisława

   Na czerwcową zbiórkę Harcerskiego Kręgu Seniorów ZHP w Słupcy wybraliśmy się do lasu w Adamowie. Zaprosili nas tu phm. Irena i hm. Zdzisław. Komendant hm. Władysław odczytał rozkaz nr 2 z 15 czerwca 2017 roku, Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej (wyjątek z R.L. 4/2017 KCHW z dnia 24.02.2017r.) hm. Tomasz Kujaczyński wyróżnił hm. Andrzeja Wolskiego, zastępcę komendanta HKS Słupca Odznaką Honorową „Harcerska Służba Wielkopolsce” nr 1305. Gratulujemy. W rozkazie komendant Kręgu  Słupca podziękował - /…/ za zorganizowanie wyjazdu dla członków Kręgu i przyjaciół do Teatru Muzycznego w Łodzi hm. Stanisławowi Przydrydze. Dziękuję za reprezentowanie Kręgu przez: hm. Eugeniusza Krajewskiego, hm. Andrzeja Wolskiego (01.04.2017 – zbiórka Wspólnoty Skulskiej w Mielnicy Dużej), pwd. Tadeusza Niemczewskiego (03.05.2017 na uroczystym apelu na Rynku w Słupcy), hm. Marię i hm. Wojciecha Boruszaka (12-14.05.2017 na XXXIII Rajdzie Rodło) hm. M. W. Boruszaków (24-18.05.2017 w spotkaniach w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku), hm. W. Boruszaka (20.05.2017 na Zlocie Kręgów Seniorów ZHP Chorągwi Wielkopolskiej w Czerwonaku), hm. Wojciecha Boruszaka, pwd. Tadeusza Niemczewskiego, hm. Krystynę i hm. Stanisława Przydrygów, phm. Małgorzatę i hm. Andrzeja Wolskich  (10.06. na XXI Dniu Skupienia w Skulsku).

Do Kręgu przyjęliśmy phm. Grażynę Woźniak.

Komendant Kręgu poinformował, że hm. Krystyna Górczyńska z okazji Jej Jubileuszu 80-lecia urodzin została wyróżniona dyplomem przez Naczelnika ZHP i Kierownika Wydziału Seniorów Głównej Kwatery ZHP. Gratulujemy. Dyplom wręczymy bardzo uroczyście na najbliższej zbiórce Kręgu.

O swoich losach – Jaworznika – opowiadał pwd. Tadeusz Niemczewski.

Piosenki harcerskie intonował pwd. Stefan, który na melodię „Paloma” przygotował na dzisiejszą zbiórkę  tekst piosenki p.t. Harcerska rodzina.

 

Gdy świat cię przygniata,

A w serce tęsknota się wkrada,

Rozejrzyj się wokół,

Bo przecież na wszystko jest rada.

 

Ref. Rodzina harcerska,

Rodzina cię nie zawiedzie!

Harcerska rodzina,

Jest z tobą w radości i w biedzie. – bis

 

Ktoś szczęście odnalazł,

Innego tragedia spotkała,

Nie zwierzaj się obcym,

Bo obok rodzina jest cała.

Ref. Rodzina…

 

Dziś wspólnie siedzimy,

Choć wielu odeszło w świat cienia.

Zostały nam fotki

I w sercach chowane wspomnienia.

Ref. Rodzina…

 

Gdy skończy się zbiórka

I każdy wyruszy  swą stronę,

Niech piosnka przypomni

Te chwile tu razem spędzone!

 

Komendant złożył krótką relację z reprezentowania Kręgu  w Ostrowie Wielkopolskim na Jubileuszu 60-lecia Komisji Historycznej Chorągwi Wielopolskiej ZHP (17.06.2017) i z uczestnictwa w Zlocie Kręgów Seniorów ZHP Chorągwi Wielkopolskiej w Czerwonaku koło Poznania 20.05.2017). Pokazał piękny biały krzyż harcerski odlany w gipsie a ofiarowany przez seniorów z Czerwonaka i okolicznościowy upominek dotyczący Zjazdu Komisji Historycznych Hufców w Ostrowie Wielkopolskim.  

W drugiej części zbiórki po okolicy oprowadziła nas phm. Irena opowiadając o jeziorach i lesie Adamowa. 

Gospodarze podjęli nas w trzeciej części zbiórki wspaniale uwędzoną przez hm. Zdzisława rybą (pstrągiem).   Na stole pojawiło się także ciasto, herbata, kawa i upieczony przez hm. Andrzeja chleb. A na ruszcie – grillu, gospodarz przygotował kiełbaski, kaszankę. Tego popołudnia pogoda nam sprzyjała, od rana było chłodno i pochmurnie.

  Złożyliśmy też życzenia imieninowe phm. Władysławie i pwd. Halinie a hm. Andrzej zaprosił, do wspólnego rodzinnego harcerskiego zdjęcia. Późnym wieczorem po wspólnym kręgu rozstaliśmy się z gościnnymi gospodarzami i powróciliśmy do Słupcy.

hm. Władysław Szymański

i

 

 

Joomla templates by a4joomla