Statystyka

29 styczeń 2017 Karnawałowy biwak instruktorów w Toruniu

Karnawałowy biwak instruktorów w Toruniu

 


   Członkowie Kręgów Seniorów ZHP z Konina i ze Słupcy na zaproszenie Komendanta Hufca Konin oraz Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej uczestniczyli w szkoleniowym karnawałowym biwaku instruktorów w Toruniu. Zakwaterowani zostaliśmy w hotel JAX, tu też odbywały się zajęcia szkoleniowe dla funkcyjnych drużyn i gromad.
   Opiekę szkoleniową sprawował hm. Tomasz Rybarczyk, zastępca Komendanta Hufca Konin, pod czujnym okiem hm. Michała Kałużnego Komendanta Hufca.
   Szczególnie zapadły mi w pamięci zajęcia przeprowadzone przez pwd. Paulinę Osuch dotyczące emocji. Świetna prezentacja – jak postępować w drużynie, gromadzie by wyzwalać pozytywne emocje u naszych małych wychowanków. Ćwiczenia, zapytania, krótkie testy, dyskusja w trakcie prezentacji, ogromnie wzbogaciły wiedzę o emocjach i procesie zachowania się dziecka a także dorosłego człowieka.
   Organizatorzy zaproponowali nam też zajęcia w planetarium, wieczorny spacer po uliczkach starego Torunia. Wstąpiliśmy też na rynku po „Pierniki toruńskie” i na kluski i pierogi za mostem Paulińskim do pierogarni „Stary Toruń”. Ja zamówiłem „Leniuchy”, smaczne ale mogłyby być tańsze.
   Mieszkałem w pokoju z hm. Ryszardem Przewodniczącym Komisji Historycznej Hufca i phm. Janem świetnym akordeonistą.
   Biwak bardzo udany. Dziękuję.

hm. Władysław Szymański, komendant KS ZHP ze Słupcy
Toruń, dnia 29 styczeń 2017 roku.

Joomla templates by a4joomla