Statystyka

Odsłon artykułów:
553221

13-20 wrzesień 2015 Phm. Irena i Hm. Zdzisław na Jesiennych Spotkanich Seniorów ZHP

Witam Druha Komendanta!

Szanowny Druhu Władysławie.
   W dniach 13-20 września 2015r. byłam wraz z mężem hm. Zdzisławem na jesiennych spotkaniach seniorów ZHP w schronisku harcerskim Głodówce koło Zakopanego. Było nas niewielu, bo tylko 13 osób, atmosfera wspaniała.
   Dh. hm. Marian Komendant Hufca Podhalańskiego zapewnił nam ciekawy program, który przedstawił na wieczornym spotkaniu. Wszystko jednak zależało od pogody, która przez 5 dni była wspaniała, było słonecznie i ciepło.
   Byliśmy na spływie Dunajcem, zwiedziliśmy bardzo stary drewniany kościółek w Dębnie (na liście UNESCO), sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Pływaliśmy także na termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Z Druhem Andrzejem, pilotem objechaliśmy busem Tatry przez Spisz, Orawę i Podhale. Zatrzymaliśmy się w Szczyrbskim Plesie, Liptowskim Mikulaszu i w Zamku Orawskim.
   Wybraliśmy się także na wędrówkę na Rusinową Polanę i na Wiktorówki do Matki Boskiej Jaworzyńskiej.
   Kilka osób wybrało się z Kuźnic szlakiem do Murowańca, gdyż z powodu halnego wjazd kolejką na Kasprowy Wierch został odwołany, więc trzeba było zmienić plany wędrówki. W tym czasie reszta grupy zwiedzała Zakopane, m.in. nową siedzibę hufca podhalańskiego oraz powędrowała Doliną Strążyską.
   Druh Komendant zorganizował nam wieczór z piosenką przy grillowanych potrawach (pyszny był oscypek z grilla z żurawiną), w inny dzień było ognisko w kolibie, też z piosenką i dyskusją o sprawach harcerskich - o seniorach i nie tylko.
   I tak minęło 5 pięknych dni.
  Na zakończenie pobytu w sobotę zostaliśmy zaproszeni na inaugurację roku harcerskiego Hufca Podhalańskiego, która odbywała się w Bukowinie Tatrzańskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, na której było około 250 harcerzy z całego Podhala. Atmosfera bardzo podniosła. Na zakończenie odśpiewaliśmy Modlitwę harcerską. Potem był poczęstunek, przejażdżka w góry wozem góralskim i pyszny bigos.
  O godzinie 14:00 odbył się apel z udziałem harcerzy, instruktorów, seniorów, zaproszonych gości (członków Armii Krajowe z Warszawy).
   Wieczorem już w schronisku po kolacji spotkaliśmy się na podsumowaniu pobytu.
   Ocena oczywiście pozytywna. Program i kuchnia były na medal.
   W niedzielę po śniadaniu wracaliśmy do domu.
   Pewnie wrócimy tu za rok!!!

Pozdrawiam.
phm. Irena Woźniak
członek HKS Słupca
Schronisko Głodówka, 20 września 2015r.

Phm. Irena i hm. Zdzisław Woźniakowie reprezentowali Harcerski Krąg Seniorów Słupca w tygodniowym spotkaniu zorganizowanym przez Wydział Seniorów Głównej Kwatery ZHP na Jesiennych Spotkaniach Seniorów Harcerskich.

Joomla templates by a4joomla