Statystyka

Odsłon artykułów:
553195

18 sierpień 2015 Jubileusz harcmistrza Edmunda Głogowskiego

Szanowny Jubilacie Druhu harcmistrzu Edmundzie!

   Aby wyrazić, co serce w ciszy nam powtarza z okazji rocznicy 85-lecia Twego urodzenia życzymy Ci spełnienia najskrytszych marzeń i tych dużych i tych małych. Życzymy dobrych i oddanych przyjaciół i aby nigdy nie opuszczał Cię pogodny nastrój.
   Niech Twój harcerski bagaż życiowych mądrość będzie przykładem dla innych. Bądź zawsze szczęśliwy i wyrozumiały, niech towarzyszy Ci szczęście.

Członkowie Kręgu Seniorów ZHP w Słupcy
– Marylki (dwie), Wojtek, Władysława, Krysia, Gieniu, Halinka, Stefan, Tadziu, Krzysiu, Małgosia, Andrzej, Irka, Zdzisław, Władek – Komendant.

*****

   Harcmistrz Edmund Głogowski urodził się w 18 sierpnia 1930 roku w Golinie. Najmłodszy syn Józefa i Władysławy z domu Czubińskiej (rodzeństwo: 4 siostry i dwóch braci). Ojciec dwóch synów Macieja i Andrzeja, także działaczy ZHP, dziadek Michała, Jakuba, Łukasza i Dominika. Mąż Józefy z domu Stawniak.
   Hm. Edmund Głogowski 1947 roku złożył przyrzeczenie harcerskie na ręce phm. Kowalskiego. Zastępowy, przyboczny w 7 drużynie ZHP im. ks. dr Kazimierza Werbla, działającej w Liceum Pedagogicznym w Rogoźnie Wielkopolskim.
   W 1949 roku instruktor Komendy Hufca ZHP w Koninie i drużynowy drużyny harcerskiej w Cieninie Kościelnym. W 1956 współorganizator Hufca ZHP w Słupcy i drużynowy drużyny harcerskiej w Strzałkowie. Zastępca Komendanta Hufca od 1958 r. (15.10.58 mianowany zastępcą Komendanta Hufca R. L. 8/58 Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej i mianowany na funkcję Zastępcy Komendanta Hufca w Słupcy R. L. 13/60 Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej). Wybrany zastępcą przewodniczącego KRH R. L.5/71 Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej. W latach 1973 przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP w Słupcy (wybrany na przewodniczącego KRH Słupca - R. L.17/73 Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej) a od 1976 również członek Prezydium Chorągwianej Komisji Rewizyjnej w Koninie. W latach 70 ubiegłego stulecia organizator szczepu drużyn ZHP w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy. Wybrany przewodniczącym KRH Słupca na II Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej R. L. 7/80 Komendanta Chorągwi Konińskiej. Od 14.12.1980 członek KRCh Konin R. L. 1/80 Komendanta Chorągwi Konińskiej. Obecnie członek Komendy HKS i kronikarz Kręgu Seniorów ZHP w Słupcy. Posiadający stopnie harcerskie: młodzika, wywiadowcy, ćwika, i harcerza orlego. Instruktorskie – od 1959 przewodnika, od 1962 podharcmistrza (otrzymał stopień phm. L. 15/60 Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej) a od 1998 harcmistrza. Organizator i współorganizator obozów letnich Hufca ZHP w Słupcy, gdzie pełnił funkcje komendanta lub zastępcy i bardzo, bardzo wielu obozów wędrownych dla młodzieży LO po całej Polsce.
   Wspaniały nauczyciel geografii i astronomii. Nauczyciel w Szkołach Podstawowych: Cienina Kościelnego, Strzałkowa a także Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, gdzie pełnił funkcje zastępcy dyrektora. Kierownik internatu przy LO w Słupcy. Wykładowca i członek Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, działacz PTTK, PTSM, ZNP. Sybirak.
   Wyróżniony: Srebrnym Krzyżem ZHP, Za Zasługi dla Wielkopolskiej Organizacji ZHP, odznaką Honorową „Za zasługi w Rozwoju Konińskiej Chorągwi ZHP”, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Krzyżem Zesłańców Sybiru, Złotą Odznaką ZNP Srebrną Odznaką „Zasłużony w Pracy PTTK wśród Młodzieży”. Wyróżniany nagrodami inspektora oświaty, kuratora oświaty i ministra, naczelnika ZHP.

harcmistrz Władysław Szymański

Słupca, dnia 18 sierpień 2015 roku.

Joomla templates by a4joomla