Statystyka

Odsłon artykułów:
552990

8 sierpień 2015 Piknik harcerski w Lubochni koło Gniezna

Piknik 2015 w Lubochni koło Gniezna

   Na zaproszenie hm. Aleksandra Sekulskiego, komendanta Harcerskiego Kręgu Starszyzny i Seniorów Bezimienni z Gniezna w dniu 8 sierpnia 2015 roku w Lubochni koło Gniezna na pikniku harcerskim HKS Słupca reprezentowali hm. Eugeniusz Krajewski pwd. Maria Woźniak i pwd. Tadeusz Niemczewski.
   Na spotkanie przybyli też seniorzy z Gniezna, Mogilna, Konina, Poznania, Trzemeszna, Wągrowca.
  Przybyłych powitali komendant Kręgu Starszyzny Harcerskiej „Bezimienni” w Gnieźnie hm. Aleksander Sekulski wraz z małżonką phm. Zdzisławą Sekulską i synem hm. Sławomirem Sekulskim.
  W części historycznej związanej z 71-tą rocznicą Bitwy Warszawskiej hm. Hanna Polus przedstawiła w gawędzie sylwetkę gen. Józefa Hallera.
   Przy dużym rodzinnym stole zasiadło 50 osób. Gospodarze zaserwowali w pojemnikach chlebowych żurek z kiełbasą i jajkiem, golonki z kapustą, kawę, ciasta, słodycze i owoce.
  Niezastąpiony Janek Mróz wraz ze swoja gitarą i Halinka Mróz z mandoliną intonowali pieśni patriotyczne, harcerskie ochoczo śpiewane przez uczestników historycznego pikniku.
  Julia i Hania oraz ich drużynowy Adrian z 17 Drużyny Wędrowniczej „BI-PI” pomagali dzielnie przy roznoszeniu posiłków.
  W spotkaniu uczestniczyli hm. Kazimiera Rosińska rzecznik prasowy Wydziału Seniorów GK ZHP i hm. Paweł Napieralski Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Starszyzny Seniorów.
   Dziękujemy Zdzisławo i Aleksandrze za zaproszenie nas na wspaniały piknik.


Opracował wg relacji pwd. Tadeusza Niemczewskiego
hm. Władysław Szymański

Joomla templates by a4joomla