P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

2 czerwca 2015 U Wiarusów we Wrześni.

   2 czerwca 2015 roku od godziny 17:00 Instruktorski Krąg „Wiarusów” we Wrześni zebrał się w OSiR przy ul. Świętokrzyskiej na integracyjnej zbiórce.
   Powitała nas bardzo serdecznie i radośnie hm. Ania - Komendantka HKS Września. Szczególnie serdecznie powitała 43 Wrzesińską Drużynę Harcerzy z drużynowym pwd. Mikołajem Sokołowskim.

   Uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu członkowie Kręgu: Ewa, Tereska, Grażynka, Janka, Maria, Ireny, Krysia, Halinki, Gienia, Ania, Waldek, Marian oraz Władysław – komendant HKS ze Słupcy.
   Siedliśmy w kręgu wokół ogniska. Komendantka zaprosiła przedstawicielkę kręgu i mnie do zapaleni ogniska i jak tradycja nakazuje dała nam po 1 zapałce. Udało się nam zapalić - ogień wesoło zapłonął. Pwd. Mikołaj wyznaczył strażników ognia – im oddał opiekę nad płonącym ogniskiem.
   Druhna Ania rozpoczęła tradycyjne piosenki harcerski. Podchwyciliśmy i melodyjnie zabrzmiała pieśń „Płonie ognisko w lesie …”. 43 Drużyna również śpiewała a nawet zaprosiła nas do pląsów.
   Na zbiórkę przybył Druh Waldemar, który już dalej prowadził wesoły śpiew, pomagając sobie grą na gitarze. W międzyczasie hm. Ania poinformował zebranych o najważniejszych zbliżających się wydarzeniach, to jest o Patronalnym Dniu Skupienia w drugą sobotę czerwca w Skulsku. Krąg będzie świadkiem włączenia do Mauzoleum Pamięci Harcerskiej epitafiku Benedykta Kopydłowskiego zasłużonego instruktora Ziemi Wrzesińskiej. Komendantka przypomniała także o Ogólnopolskim Złazie w Poznaniu.
   Zakończyliśmy jak tradycja nakazuje Kręgiem, iskierką, która zatoczyła krąg, by wrócić do rąk Komendantki Ani. Potem były wspólne zdjęcia oraz gospodarze zaprosili do pieczenia kiełbasek. Ja jadłem pyszne ciasto przygotowane przez Druhnę Hanię, bardzo mi smakowało, szczerze chwaliłem Hanię.
   Przy ognisku komendantka przypomniała o następnej zbiórce Kręgu, złożyła wszystkim najlepsze życzenia na zbliżające się gorące lato roku 2015. Późnym wieczorem wróciłem do Słupcy.

hm. Władysław Szymański ze Słupcy, uczestnik zbiórki

Września, dnia 2 czerwca 2015 roku.

Joomla templates by a4joomla