Statystyka

Odsłon artykułów:
553188

24-25 marca Zbiórka seniorów ZHP w Warszawie.

   Zbiórka rozpoczęła się o 12:00 w Sali Kominkowej GK ZHP, przy ul. M. Konopnickiej 6 w Warszawie. Po zaśpiewaniu harcerskiego hymnu minutą ciszy uczciliśmy pamięć seniorów, którzy odeszli na wieczną wartę a których harcerskie dokonania przedstawiali komendanci kręgów.
   W kolejnym spotkaniu uczestniczyli członkowie Wydziału Seniorów i kierowników Referatów Seniorów Chorągwi oraz komendanci Kręgów. Z kraju przybyło nas 60.
   W pracowite dwa dni omówiono zadania wynikające z: uchwały nr 17 RN ZHP z 31.12.2014 w sprawie systemu metodycznego ZHP, projektu instrukcji tworzenia działań drużyny i kręgów, z przygotowań do: XXXI Harcerskiego Rajdu Rodło, wypoczynku Seniorów w Pucku lub Gdańsku, Ogólnopolskiej Pielgrzymki Harcerskiej na Jasną Górę, Rajdu Świętokrzyskiego, Dnia Skupienia Kręgów w ramach Ogólnopolskiego Ruchu Metodycznego Skulskiej Wspólnoty ZHP, XXIV Ogólnopolskiego Złazu Seniorów w Poznaniu, Jesiennego spotkania seniorów na Głodówce koło Zakopanego, Trójstronnego Spotkania Old Skautów Czech, Polski i Słowaków na Słowacji. Omówiono nowe ustalenia dotyczące wyróżnień seniorów z racji jubileuszu pracy i życia, oraz sprawy organizacyjne kręgów. Zapoznano obecnych z działalnością informacyjną Wydziału i Referatów Chorągwi. Podsumowano akcję spisową Kręgów, przypomniano regulamin mundurowy, oraz sprawy organizacyjne w działalności kręgów
   Spaliśmy w hotelu „Aramis”. Obiady i kolacja serwowane były w formie cateringu na miejscu.
   Nad sprawnym przebiegiem wiosennego spotkania czuwał hm. Bogdan Radys kierownik Wydziału Seniorów GK ZHP wraz z członkami Wydziału Seniorów GK ZHP.
   Przybył na zbiórkę hm. Krzysztof Budziński – zastępca Naczelnika ZHP, który poinformował seniorów o bieżącym rytmie, którym żyje ZHP a szczególnie o kondycji finansowej ZHP. Odpowiadał na trudne i dociekliwe pytania nurtujące Seniorów.
    Spotkaliśmy się z dyrektorem Muzeum Harcerskiego hm. Katarzyną Traczyk. Przedstawiła działalność Muzeum Harcerstwa, które ma siedzibę w budynku Głównej Kwatery ZHP. Zwróciła szczególną uwagę na wzbogacanie obiektami harcerskimi tej najważniejszej muzealnej harcerskiej placówki w Polsce. Zaprezentowała „Listy Olgi i Andrzeja Małkowskich”. W przerwach odwiedzaliśmy sąsiadujące z Salą Kominkową Muzeum.
   Hm. Stanisław Puchała omówił prace nad swoją książką - dwoma obfitymi tomami (każdy po 900 stron) „Poczet harcmistrzyń i harcmistrzów”. Wielu z nas zakupiło to dzieło proszą autora o dedykację.
    W związku ze zwilżającymi się świętami wielkanocnymi składaliśmy sobie najserdeczniejsze świąteczne życzenia.
   Pracowita zbiórka dobiegła końca.Otoczyliśmy harcerskim kręgiem okrągły stół Sali Kominkowej GK, by zaśpiewać pieśń pożegnalną. Iskierka rozpoczęła bieg od hm. Bogdana, kierującego obradami, żegnała, kończąc kolejne spotkanie naszego harcerskiego szlaku.

Czuwaj! hm. Władysław Szymański, uczestnik zbiórki
Warszawa, dnia 26 marca 2015 roku.

Joomla templates by a4joomla