Statystyka

28 stycznia 2015 Dwie niezwykłe instruktorki Harcmistrzynie Alina i Maria Główczyńskie Słupczankami 25-lecia


    XX Jubileuszowy Plebiscyt Czytelników Gazety Słupeckiej przeszedł już do historii. Słupczankami 25-lecia zostały wyróżnione dwie niezwykłe instruktorki Związku Harcerstwa Polskiego - Matka i Córka.
   Na uroczystej Gali w Miejskim Domu Kultury w Słupcy w dniu 28 stycznia 2014 roku pierwszy Naczelny Redaktor Gazety Słupeckiej Jacek Bartkowiak, najstarszego w Polsce lokalnego tygodnika  i pwd. Katarzyna Rybicka Zastępca Naczelnego Gazety obwieścili, że Słupczankami 25-lecia zostały wyróżnione dwie niezwykłe instruktorki Związku Harcerstwa Polskiego harcmistrzynie Alina i Maria Główczyńskie. Niby zwykłe w swym codziennym, systematycznym harcerskim działaniu a jednak nadzwyczajne.
  Galę zaszczyciło wielu dostojnych Słupczan, przedstawicieli władz samorządowych. Na tej alarmowej zbiórce zebrał się cały Szczep im. Janusza Korczaka, by wraz ze swoją Komendantką hm. Marią i drużynową hm. Aliną cieszyć się z Ich wielkiego wyróżnienia.
   Gratulacje, kwiaty wzruszenia i przepiękny koncert młodych artystów z Centrum Kultury Muzyk ze Słupcy. Wspaniałe, niezapomniane wieczorne spotkanie. Padały słowa pięknych życzeń noworocznych, podziękowania dla społeczników „z sercem na dłoni". Licznie zebrana na sali publiczność gromko nagradzała brawami występujących a szczególnie uhonorowanych, uczynnych laureatów, bez reszty pomagających drugiemu człowiekowi.
   Gratuluję uhonorowanym wyróżnieniem Słupczanina 2014, Jackowi Wałowskiemu i nominowanym Andrzejowi Madajowi, Annie Czerniak, Leszkowi Wysakowskiemu i Janowi Bartoszczykowi.
   Historię pisze się każdego dnia. Niektóre dni są szczególne – takim jest dzień dzisiejszy, bo doceniono i wyróżniono bardzo zasłużonych ludzi.
   I ja skierowałem gratulacje i podziękowania dla harcmistrzyń Aliny i Marii i za Januszem Korczakiem powtórzyłem:
Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka".

harcmistrz Władysław Szymański

Joomla templates by a4joomla