P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

11 grudzień 2019 Harcerska magia wigilijnego wieczoru

Harcerska magia wigilijnego wieczoru

   Za stołem zasiadło 17 członków harcerskiego kręgu seniorów w Słupcy. Uroczysta tegoroczna wigilijna zbiórka odbyła się w naszej harcówce na ulicy Poznańskiej 18 w Słupcy w drugą środę grudnia 2019 roku – w środy raz w miesiąc odbywamy nasze harcerskie spotkania.

Tradycje związane z tym szczególnym dniem poprzedziło: odczytanie przez komendanta fragmentu Biblii, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem wraz z najserdeczniejszymi życzeniami.

   Zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i jak to w tych nowych czasach - wieczerza dostarczona cateringiem. Smaczne i różnorodne potrawy pojawiły się na wigilijnym stole. Wcześnie hm. Wojtek Boruszak umieścił pod serwetą sianko i zapalił wigilijne caritasowskie świece.

   Harcmistrz Edmund Głogowski zafundował wyśmienity tort ogłaszając, że zaczyna 90 rok życia. Składaliśmy Mundkowi życzenia, śpiewaliśmy Mu „Harcerskie 100 lat”. Bardzo Edmund się wzruszył i powiedział, że wśród nas czuje się jak w prawdziwej rodzinie. Wspaniałe to słowa bardzo zasłużonego dla harcerstwa wędrowniczego długoletniego instruktora harcerskiego.

   Wieczorny krąg zakończył wigilijną zbiórkę. Dzisiaj brzmiało kilka melodii na zakończenie dnia. Wydawało się, że w kręgu splecionych instruktorskich rąk chcemy przebywać dłużej ze sobą po uroczystej zbiórce wigilijnej 2019 roku. Pewnie to magia tego wigilijnego wieczoru.

 Czuwaj! hm. Władek Szymański

Joomla templates by a4joomla