P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

7 kwiecień 2019 Wiosenna Zbiórka Wspólnoty Skulskiej ZHP

Wiosenna Zbiórka Wspólnoty Skulskiej ZHP

     W Mielnicy Dużej w Gminnym Ośrodku Kultury w Skulsku  6 kwietnia 2019 roku odbyła się zbiórka Wspólnoty Skulskiej. Zbiórkę prowadził phm. Jerzy Lipiński - komendant Wspólnoty. W spotkaniu wielkanocnym uczestniczyło około 90 seniorów ZHP z 19 kręgów na 34 należące do Wspólnoty oraz: władze samorządowe Gminy Skulsk, komendant hufca ZHP Konin hm. Michał Kałużny, przewodniczący Wielkopolskiej Rady Starszyzny i Seniorów ZHP  a zarazem przewodniczący Kapituły Skulskiej hm. Paweł Napieralski, wielu Komendantów Kręgów Seniorów ZHP należących do Wspólnoty Skulskiej. Z Kręgu w Słupcy uczestniczył hm. Eugeniusz Krajewski i niżej podpisany.


     Hm. Paweł Napieralski poinformował, że decyzją Kapituły Skulskiej na tegorocznym Dniu Patronalnym zostaną odsłonięte 33 tabliczki epitafijne i trzy zbiorcze oraz odsłonięte zostaną trzy portrety zmarłych kapelanów harcerskich.
     Słowa uznania i podziękowań kieruję dla dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku Dh. Jana Wadelskiego oraz Wójta Gminy Pana Andrzeja Operacza za patronat nad wielkanocnym –"jajeczkowym" spotkaniem delegacji seniorów z Kręgów skupionych w Ogólnopolskim Ruchu ZHP Wspólnota Skulska.
     Zbiórka zakończona została wspólnym zdjęciem i kręgiem. Do następnego spotkania w Skulsku w czerwcu 2019 roku na Dniu Patronalnym.

Czuwaj!

hm. Władysław Szymański, komendant.

Joomla templates by a4joomla