P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

Wydarzenia w 2003 roku w Harcerskim Kręgu Seniorów ZHP w Słupcy

WYDARZENIA W 2003 ROKU W HARCERSKIM KRĘGU SENIORÓW ZHP W SŁUPCY

22.02.2003

Spotkaniu harcerskich pokoleń zorganizowane w Gimnazjum Słupeckim przez I Szczep im. Janusza Korczaka w Słupcy.

11.04.2003

W salce Słupeckiego Towarzystwa Społeczo-Kulturalnego w Muzeum Słupeckim odbyło się spotkanie przedstawicieli Kręgu Seniorów z Konina z przedstawicielami Harcerskiego Kręgu Seniorów w Słupcy.

Komplet szefów. Od lewej: hm. Stanisław Garsztka, komendant Kręgu

ze Słupcy, hm. Janusz Szymczak, komendant Kręgu z Koninia,

hm. Maria Cwudzińska, zastępca komendanta w Słupcy,

phm. Stefan Olejniczak, komendant Hufca Słupca.

Od lewej: hm. Krystyna Górczyńska, hm. Kazimierz Gościmski, były komendant

Hufca ZHP ze Słupcy, hm. Stanisław Garsztka.

Od lewej: hm. Janusz Szymczak, hm. Kazimierz Gościmski,

hm. Edmund Głogowski, kronikarz Kręgu, hm. Józef Jasiński,

oboźny na wielu obozach hufca  ZHP Słupca.

09.05.2003

Na spotkanie do Słupcy z członkami HKS przybyła 20 osobowa grupa seniorów harcerskich z kręgu „Warta” z Konina. Pięciogodzinny pobyt goście rozpoczęli od odwiedzenia grobów instruktorów harcerskich na cmentarzu w Słupcy, gdzie na mogiłach zapalili znicze i złożyli kwiaty. Potem odbyło się spotkanie w Zespole Szkół Specjalnych. Goście wysłuchali też koncertu orkiestry dętej OSP prowadzonej przez hm. Józefa Jasińskiego.

Członkowie HKS z Konina na cmentarzu parafialnym w Słupcy przy mogile

śp. hm. Józefa Imierowicz, w latach 20-tych XX wieku

instruktora harcerskiego ze Słupcy.

09.06.2003

Członkowie HKS Słupca: hm. Maria Cwudzińska, phm Władysława Garsztka, hm. Stanisław Garsztka, hm Krystyna Górczyńska odwiedzili Sanktuarium Służb Mundurowych w Skulsku i zapalili znicze na grobie śp. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego komendanta i kapelana Chorągwi Włocławskiej.

23.06.2003

Na zaproszenie hm. Kazimierza Lipińskiego oraz Kręgu Seniorów ZHP „Warta” im. hm. Antoniego Studzińskiego z Konina niezapomniane chwile przeżyli seniorzy na harcerskich „Wiankach” podczas rejsu po jeziorach statkiem „Dziwożona”.

16.07.2003

Harcerski Krąg Seniorów Ziemi Mogileńskiej im. hm. Leona Niewiadomskiego oraz komenda Stanicy Nieobozowej Akcji Letnie zaprosiła członków HKS do Chałupsk. Uczestniczyli z naszego Kręgu w spotkaniu hm. Jadwiga i hm. Władysław Szymańscy.

23.07.2003

Harcerski Krąg Seniorów Ziemi Trzemeszeńskiej z Trzemeszna zaprosił członków HKS w Słupcy na piknik przy ognisku harcerskim do Ośrodka Wypoczynkowego „Jutrzenka” w Gołąbkach. Reprezentowali nasz Krąg phm. Małgorzata i hm Andrzej Wolscy.

08.10.2003

W sali posiedzeń hufca przy Placu Parysa 9 w Słupcy odbyło się spotkanie seniorów z władzami miasta reprezentowanymi przez: Mariana Banaszaka – burmistrz, Wacława Cegielskiego – wiceburmistrz, Tomasza Garsztkę – przewodniczącego rady miasta, przy obecności komendy i komendanta hufca phm. Stefana Olejniczaka. Władze podziękowały za powstanie HKS i zadeklarowały pomoc.

09.10.2003

Zbiórka Kręgu w harcówce przy Placu Parysa w Słupcy.

21.10.2003

W ramach współpracy odbyło się spotkanie władz HKS z Konina i Słupcy. Komendanci poinformowali o działaniach Kręgów. Goście z Konina przedstawili historyczny rys. rozwoju Konina oraz historię ratusza konińskiego. Przerwy wypełniała harcerska piosenka przy akordeonowym akompaniamencie pwd. Stefana Miętkiewicza.

11.11.2003

Grupa instruktorów seniorów pod przewodnictwem  hm. Edmunda Głogowskiego uczestniczyła w uroczystościach Święta Niepodległości jakie odbyły się w Borku Lądkowskiem pod hasłem „Aby pamięć nie zaginęła”. Podczas Mszy św. celebrowanej przez ks. Dariusz Kolskiego – proboszcza parafii Lądek, patriotyczne kazanie wygłosił rektor Wyższego Seminarium Salezjańskiego w Lądzie ks. Marek T. Chmielewski SDB.

12.11.2003

Zbiórka Kręgu w harcówce przy Placu Parysa w Słupcy.

13.12.2003

Wigilia harcerska w stanicy w Gaju. Gawędę – małego Sybiraka „O wigiliach sybiraków i ich strasznym losie” wygłosił członek Kręgu hm. Edmund Głogowski.

Joomla templates by a4joomla