P11809672.JPGbaner_oficjalny_hksslupca.png

C - biogramy

C - biogramy

Chwiłowicz Aleksandra harcmistrzyni

Harcmistrzyni Chwiłowicz Aleksandra drużynowa w drużynie harcerskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy. Komendantaka Hufca ZHP Słupca w 1976-1977r., przyznanie stopnia podharcmistrza; R.L. 6/74 Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej.

hm. (-) Władysław Szymański

Słupca, dnia 25 kwietnia 2014r.

Cwudzińska Maria harcmistrzyni

         Urodzona 5 września 1935 roku w Bydgoszczy zmarła 20 września 2009 roku w Bydgoszczy

        Przyrzeczenie złożyła Harcerskie w 1949 roku a zobowiązanie instruktorskie w 1972 roku. Komendantka Harcerskiego Kręgu Seniorów w Słupcy. Organizowała i zapraszała członków Harcerskiego Kręgu raz w miesiącu na piękne spotkania i zbiórki harcerskie. Mobilizowała członków HKS w Słupcy do udziału w bogatym życiu Seniorów Harcerskich, zapraszała na wyjazdy do Skulska na modlitewne spotkania patronalne, Msze Święte za Seniorów Harcerskich, pielgrzymki harcerskie na Jasną Górę oraz na inne zbiórki i spotkania organizowane przez Seniorów Harcerskich z: Trzemeszna, Mogilna, Konina, Janowca Wielkopolskiego, Poznania, Skulska, Gniezna, Koła czy Warszawy.

       Dwukrotnie pod jej przewodnictwem HKS  w Słupcy gościł Seniorów i Starszyznę harcerską ze Wspólnoty Skulskiej ZHP.

      Instruktorka na bardzo wielu obozach harcerskich akcji letnich Hufca ZHP Słupca, Chorągwi Konińskiej,  jako wspaniały lekarz,  przyjaciel dzieci. Lubiana przez - zuchów harcerzy. Lubiana przez instruktorów harcerskich. Ceniona przez swoich przełożonych sąsiadów, przyjaciół i znajomych. Człowiek wielkiej dobroci i współczucia dla innych, szczególnie swoich małych pacjentów.

      Ciesząca się sympatią i uznaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Długoletnia lekarka – pediatra. Aktywna w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych, Pogotowiu Ratunkowym, w Polskim Czerwonym Krzyżu w Stacji Krwiodawstwa, wspierająca Stowarzyszenie Św. Alberta. Podziwialiśmy ją za ofiarność, którą realizowała na rzecz swej pracy zawodowej i społecznej.

W roku 2010 umieszczona została Jej tabliczka epitafijna w Mauzoleum Harcerskim w Skulsku.

hm. (-) Władysław Szymański

Słupca, dnia 25 września 2013 roku.

Joomla templates by a4joomla