Statystyka

Odsłon artykułów:
553204

7 luty 2018 Jubileusz 85-lecia urodzin podharcmistrzyni Władysławy Garsztki

Jubileusz 85-lecia urodzin podharcmistrzyni Władysławy Garsztki 

Podharcmistrzyni Władysława Garsztka, żona harcmistrza Stanisława Garsztki, założyciela w 2000 roku Kręgu Seniorów ZHP a wcześnie ofiarnego instruktora Hufca ZHP Słupca, matka pwd. Krzysztofa i pwd. Tomasza wiceburmistrza Słupcy, także instruktorów harcerskich, urodziła się 21 styczna 1933 roku w Bratian.
          W dniu 7 lutego 2018 roku członkowie Kręgu Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego spotkali się na uroczystej zbiórce harcerskiej w „Zapiecku”, by złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Jubileuszu urodzin. Życzyliśmy dostojnej jubilatce zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, dobrych mądrych i oddanych przyjaciół. Życzyliśmy, by druhnie podharcmistrzyni towarzyszyło szczęście, a swój bagaż życiowych mądrości przekazywała innym, szczególnie zuchom i harcerzom. Wraz z pieśniami harcerskimi  życzyliśmy – żyj nam 100 lat i więcej! 
          
Przyrzeczenie złożyła latem 1945 roku na obozie letnim w Radomo powiat Nowe Miasto Lubawskie a zobowiązanie instruktorskie w 1987 roku na obozie w Gądnie. Siostra Jadwigi, która  25 lat była instruktorką w Głównej Kwatery ZHP.
           
Uczestniczka obozu zastępowych w Sztumie, instruktorka medyczna na wielu akcjach letnich i zimowych hufca Słupca, członkini Rady Hufca Słupca, drużynowa na obozie w Miłkowie i na obozach w NRD.           
           
Otrzymała stopień phm. Rozkazem Liczba 6/80 Komendanta Chorągwi Konińskiej.
         Długoletni pracownik służby zdrowia. Wyróżniona wieloma odznaczeniami państwowymi, zawodowymi, dyplomami oraz harcerskimi - Brązową Odznaką „Za Zasługi dla Konińskiej Chorągwi ZHP” R. L. 7/80 Komendanta Chorągwi Konińskiej.
        
Obecnie jest członkinią HKS w Słupcy.

Foto hm. A. Wolski

hm. (-) Władysław Szymański, komendant Kręgu ZHP

Joomla templates by a4joomla